Зима завжди приходить. Політика та економіка у “Грі престолів”

 • Дата
  12 Грудня - 12 Листопада
  Місце
  Центр ім. Андрея Шептицького Паркова аудиторія
  Вартість
  100-150
  Придбати квиток
  Зима завжди приходить. Політика та економіка у “Грі престолів”

  Хто найбільший популіст Вестероса – він чи вона? Які політичні теорії ховаються між рядками 5-ти книг? Чому в Серсеї нема авіації, щоб воювати проти драконів? Як гроші та економіка впливають на політичну організацію королівств? Чим відрізняється грабіжник від феодала? Хто впливає на хід історії – особистості чи соціальні структури? Чи слогани домів наперед визначають долю для їх представників? Які політичні та економічні уроки потрібно пам’ятати, сідаючи на Залізний Трон?

  І врешті-решт, хто крутіший: Дейнеріс чи Джон Сноу?
  Про все це будемо розбиратися на зустрічі тих, хто завжди чекає приходу Зими!

  Серіал «Гра престолів» чи його книжкова версія «Пісня льоду та вогню» є значно більше, ніж просто про фентезі. Звісно, казка важлива – ми завжди можемо використовувати вигадку для того, щоб моделювати події – і знову, і знову дивитися, що ж трапиться? В реальному світі такі привілеї творення доступні не завжди і не кожному, але фентезі для того й існує. Як часто під час перегляду чи прочитання у вас виникали думки «як би ж тільки він/вона вчинив/ла інакше»? І чи думали ви, що могло би трапитись далі?

  «Гра престолів» – це передовсім модель змагання різних соціальних та економічних конструкцій в режимі реального часу. Справжній подарунок для соціально-політичного науковця. Це протистояння призводить до насильства та політичної нестабільності, воно створює переможців і переможених, кращі та гірші стратегії і моделі поведінки, а нам всім дає багату поживу для роздумів.

  Про політику та економіку світу «Гри престолів» поговоримо разом з Дмитром Шеренговським у Центрі Шептицького УКУ.
  Коли: 12 грудня о 18.30
  Де: Паркова аудиторія

ІНШІ події центру