Виставка сучасного плаката “ШЕВЧЕНКО: енергія війни”

 • Дата
  20 Лютого - 20 Березня
  Місце
  Центр ім. Андрея Шептицького
  Вхід вільний
  Виставка сучасного плаката “ШЕВЧЕНКО: енергія війни”

  Тарас Шевченко – поет потужної енергетики. Ми забуваємо про це під впливом звичних канонічних трактувань його творів і особистості. Проєкт «Шевченко: енергія війни» повертає нам первинні значення Шевченкового слова.

  20 плакатів демонструють, як Тарас Шевченко й сформульовані ним націєтворчі смисли «вшиваються» у реальність по-новому, стають частиною смислів, за якими вивіряється належність нашому культурному кодові.

  Війна вимагає від нас відповідей на найважливіші запитання: хто ми? за що боремося? яке майбутнє творимо? Відповіді на них дають воїни на фронті, волонтери у всіх куточках України та не тільки, люди у сховищах під час повітряних «тривог». Серед людей культури чи не найшвидше на цей запит відгукнулися художники!

  Українські художники-графіки Я. Яцуба, О Грехов, С. Даниленко, О. Штонда, М. Лазор, В. Казаневський, О. Грищенко, М. Боровікова, М. Ляченко, А. Єрмоленко, К. Лісова, Т. Ільїнська, Н. Тітов, М. Павленко, М. Гончаров, О. Павлова, А. Делмар представили великого Кобзаря учасником війни, яку Україна веде проти Росії. В результаті такої метаморфози повною мірою розкривається енергія спротиву і сила духу, які випромінюють поезії Тараса Шевченка і яким український народ сьогодні дивує цілий світ.

  «Кризові моменти української історії породжують потребу в суспільних авторитетах, і серед них завжди був Тарас Шевченко. Сьогодні він знову став образом першої необхідності. Великий національний поет, який з усіх сил протистояв роз’єднаності суспільства і з неймовірною силою вірив у вільну й незалежну Україну, живе у численних роботах українських художників-ілюстраторів, проживаючи війну разом із нами», — наголосив директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус.

   

  Презентація проєкту реалізується у рамках програми Шевченківські дні в УКУ.

  Виставка надана Національним музеєм Тараса Шевченка.

ІНШІ події центру