Влітку Центр Шептицького УКУ подорожує та знайомиться з найкращими європейськими культурними центрами та бібліотеками. Сьогодні розповідаємо про Королівську бібліотеку Данії – одну з найбільших бібліо

  • Дата
    21 Березня
    Місце
    Влітку Центр Шептицького УКУ подорожує та знайомиться з найкращими європейськими культурними центрами та бібліотеками.
Сьогодні розповідаємо про Королівську бібліотеку Данії – одну з найбільших бібліо


    Влітку Центр Шептицького УКУ подорожує та знайомиться з найкращими європейськими культурними центрами та бібліотеками.
    Сьогодні розповідаємо про Королівську бібліотеку Данії – одну з найбільших бібліотек світу, де можна знайти усі друковані видання данською мовою, починаючи з 1482 року.

    💎”Black Diamond” – це новий корпус, що містить кафе, книжковий та сувенірний магазин, виставковий зал, ресторан, 600-місний зал для проведення концертів, театральних вистав та конференцій, а також шість читальних залів на 486 місць. “Чорний діамант” посередині розділений атріумом, звідки відкривається чудовий вигляд на набережну та який є джерелом денного світла, що розподіляється по всій будівлі.
    Площа: 21 000 м²
    Архітектори: Schmidt Hammer Lassen Architects
    Будівництво: 1995- 1999 роки
    Метою проекту було створити неформальне місце зустрічі для жителів Копенгагену, студентів та гостей міста.
    Чорний Діамант з’єднаний зі старим корпусом Королівської бібліотеки трьома скляними переходами. Обидва корпуси розміщені на острові Слотсхольмен, де ви знайдете затишний бібліотечний сквер, в якому полюбляють відпочивати жителі Копенгагену.

    📚В головній бібліотеці Данії зберігаються середньовічні манускрипти, колекція старовинних фотографій, карт, східної літератури, колекція періодичних видань і нот, роботи данських драматургів, репертуари театрів Копенгагена починаючи з 1722 року. Особливу увагу заслуговують роботи та рукописи Меллера, Ібсена, Андерсена, К’є́ркегора, щоденники та листування відомих данських діячів. Також тут розміщений Національний музей фотографії та Данський музей карикатури.

    Відомою є історію про крадіжку, коли у 1978 році з’ясувалося, що зі сховища зникли 3200 цінних книг на суму 50 мільйонів доларів. Аж у 2003 році вдалося вистежити викрадача, яким виявився працівник бібліотеки. Того ж року він помер, а розпродувати книги продовжували його родичі, які також були викриті та засуджені до тюремного ув’язнення. Тому не крадіть книги в бібліотеці та обов’язково завітайте в “Black Diamond” при нагоді😉

    Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в межах програми Culture Bridges









    Facebook

ІНШІ події центру