Україна як лабораторія глобального майбутнього | Геннадій Друзенко

 • Дата
  12 Травня
  Місце
  Онлайн Фейсбук Центру Шептицького
  Подія
  Україна як лабораторія глобального майбутнього | Геннадій Друзенко
  Геннадій Друзенко – правник, співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова.
   
  Бувають війни двох типів. Одні – це війни за кордони, території та ресурси. Вони тривають стільки, скільки існує людство. Другий тип війн – це війни за майбутнє. В американській традиції їх називають revolutionary war. Це битва не так за те, де проходитимуть кордони, як за нову суспільну матрицю. Прикладами таких воєн є Американська війна за незалежність, французькі наполеонівські війни чи українські визвольні змагання першої чверті 20-го століття.
   
  Я певен, що в Україні наразі триває саме Revolutionary war – революційна війна. Не війна за кордони, мову, віру чи інші атрибути ідентичності, а за нову ідентичність як таку. І тому Україна є не тільки полем боя у глобальному герці свободи та рабства, людяності та брутальності, демократії та тиранії, але також – глобальною лабораторією майбутнього.
   
  На жаль, війну за майбутнє можна програти так само, як і війну за кордони. І тому на нас наразі лежить особлива відповідальність, що вважатиметься новою нормальністю у майбутні 100 років. Саме за нові норми (або повернення до старих) і триває бій.
   
  Коли: 12-го травня о 20:00
  Де: онлайн-трансляція на фейсбук-сторінці Центру Шептицького
   
   
  Також ви можете підтримати донатом УКУ та Волонтерський центр УКУ: https://supporting.ucu.edu.ua/en/donate
ІНШІ події центру