Центр Шептицького УКУ в Stadsbiblioteket i Malmö Malmö city library працює з читачами різного віку. Ми взагалі ніде не зустрічали поширеного в Україні розподілу на дитячі/юнацькі/дорослі бібліотеки.

29 Березня
    Центр Шептицького УКУ в Stadsbiblioteket i Malmö

Центр Шептицького УКУ в Stadsbiblioteket i Malmö📚

Malmö city library працює з читачами різного віку. Ми взагалі ніде не зустрічали поширеного в Україні розподілу на дитячі/юнацькі/дорослі бібліотеки. Усі бібліотеки працюють для усіх вікових категорій. Наприклад, в залі періодичних видань бібліотеки Мальме ви одночасно можете зустріти пенсіонерів, батьків з дітьми та підлітків з зеленим волоссям.
    Тут ви знайдете простори для усіх читацьких груп та різних видів діяльності:

✔️Місця для роботи з видом на міський парк
    ✔️Дитяча зона з власною кухнею та музичною кімнатою, де діти під наглядом викладача можуть грати на музичних інструментах
    ✔️Окремий зал, повністю присвячений історії міста Мальме.
    ✔️Спеціальні відділи з фільмами, коміксами або відеоіграми, де можна пограти Playstation або погортати Marvel
    ✔️Медіалабораторія
    ✔️Неймовірно красивий та просторий читальний зал, який легко трансформується у місце для лекцій чи концерту
    ✔️Інформаційна зона, кафе, магазин та автоматизований процес видачі/здачі книг – це те, що є в наявності в усіх відвіданих нами закладах.

Будівля бібліотеки має цікаву історію. Вперше була відкрита у 1905 році в готелі Tunneln, а В 1946 році переїхала в замок, який спершу планувався для музею Мальме. А у 1999 році відомий данський архітектор Хеннінг Ларсен (автор Оперного театру в Копенгагені) побудував навпроти замку нову бібліотеку, яка дістала назву «Календар світла» і поєднав ці дві будівлі проміжним циліндричним простором. Таким чином, бібліотека виявилася найбільшою за площею у всій Швеції.

Ці дві нові частини були відкриті навесні 1997 року, старий “Замок” був відремонтований та відновлений восени 1999 року.

Архітектори:
    Оригінальна будівля (замок) 1901: Джон Смедберг
    Розширення та відновлення: Хеннінг Ларсен
    Розмір бібліотеки:
    15300 м²

Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в межах програми Culture Bridges