СЕНТИМЕНТ: непочутий модернізм

 • Дата
  21 Січня
  Місце
  Центр ім. Андрея Шептицького ауд.127, 1 поверх (паркова)
  Вхід - ВІЛЬНИЙ «ДОНАТ»
  СЕНТИМЕНТ: непочутий модернізм

  Команда Центру Шептицького запрошує відвідати культурну подію усіх, хто зацікавлений у популяризації мистецької традиції вільнодумства українських модерністів XX століття.


  Метою заходу є знайомство з поетичними концептами творчості представників українського літературного модернізму, а саме Ігоря Калинця, Євгена Маланюка та Олега Лишеги, а також інтерактивне залучення гостей заходу до тематичних культурних практик, які допоможуть «зануритись» в атмосферу духовних орієнтирів культури доби модерну в Україні.


  Культура – це самобутня складова будь-якого народу. Саме вона концентрує соціальний досвід багатьох поколінь, видозмінює систему ментальних цінностей та філософію певного суспільства.
  Культура – це засіб вираження творчості, формування індивідуальності та ідентифікації в суспільстві; це можливості для дозвілля, розваг, навчання та комунікації з іншими; це спектр переосмислень, національних «кодів» та візій майбутнього, що єднають людей.
  Через мистецькі фантазії, вигадані світи, поетичні висловлювання культуротворців ми можемо відірватись від реальності та, хоч і на деякий час, відчути свободу бути «вільною людиною».

  XX століття в історії нашої країни майорить скаліченими долями та несвоєчасно «затихлими» персоналіями. На жаль, більшість світочів української культури й речників інтелектуальної еліти цієї доби пережили «темні часи» коштом власних понівечених життів. Проте, кожен з них залишив нащадкам свій доробок, свій спадок, свій голос. Нам, як незалежним послідовувачам, залишається місія навчитись «чути», «бачити» і «розуміти» їхні макросвіти, сповнені унікальними мистецькими візіями, світоглядами та любові до рідної землі.

  Модернізм – ідейний напрям в українській культурі ХХ століття, який: відзначився особливою увагою до естетичних цінностей і тонкого психологізму людського буття, для якого звичні глибока філософічність, раціоналізм, висока абстрактність образів та символіка мови; акцентує на трагізмі відчуття розриву між духовним та буденним життям людини.

  «СЕНТИМЕНТ: непочутий модернізм» у Центрі Шептицького – це мистецька інтердія задля вшанування культурного спадку та переосмислення доробку представників українського модернізму ХХ століття.

  У програмі:
  14:00-14:30 Відкриття за участі організаторів – режисера Олександра Фразе-Фразенко, критика мистецтва Кості Смолянінова;
  14:30-15:20 Поетична читка «Я-модерн» за участі Олександра Фразе-Фразенко (формат – відкрите інтерв’ю + вірші);
  15:20-17:00 Показ документального фільму «Акваріум в морі. Історія Нью-Йоркської групи поетів» (реж. О. Фразе-Фразенко, 2016 р., 1 год 38 хв.);
  17:00-17:45 Музичний практикум «Я-модерн» за участі музичного продюсера Юрка Зеленого (формат – вільний оркестр);
  17:45-18:30 ПРЕМ’ЄРНИЙ показ документального фільму «Нью-Йорк. Маланюк) (реж. О. Фразе-Фразенко, 2019 р., 42 хв.);
  18:30-19:15 Художній практикум «Я-модерн» за участі маріупольського художника Павла Пономаренка (формат – відкритий урок-експеримент);
  19:15-19:45 ДОПРЕМ’ЄРНИЙ показ документального фільму «Лишега. Частина I» (реж. О. Фразе-Фразенко, 2020 р., 25 хв.);
  19:45-20:00 Благодійний аукціон мистецьких творів з метою збору коштів на потреби 103-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ;
  20:00-20:15 Закриття – фінальне слово від організаторів та учасників заходу.

  Куратор проєкту – Ярослава Яковлєва, (068) 787 65 04.
  Попередня реєстрація для ЗМІ – обов’язкова!
  Участь у всіх заходах культурного дійства – ВІЛЬНИЙ «ДОНАТ» на підтримку Збройних сил України.

  Рефлексуємо модерн 😉
  Українці незламні!
  Свідчити. Служити. Спілкуватися.

ІНШІ події центру