Проєкт: ПОРТРЕТИ МАРІУПОЛЯ історії, які надихають

 • Дата
  22 Травня - 24 Травня
  Місце
  Центр ім. Андрея Шептицького
  ВХІД ВІЛЬНИЙ
  Проєкт: ПОРТРЕТИ МАРІУПОЛЯ історії, які надихають

  ПОРТРЕТИ МАРІУПОЛЯ
   історії, які надихають

  Проєкт “Портрети Маріуполя” – це 27 історій переселенців і переселенок, життя яких змінило повномасштабне вторгнення рф.

  Ідея проєкту зародилася навесні 2022 року, коли люди масово виїжджали з облоги Маріуполя. Саме тоді інформаційна блокада міста призвела до того, що світ не знав певною мірою про злочини росіян в місті Марії та загальний масштаб трагедії.

  Окрім того, масові пожежі позбавили мешканців Маріуполя житла, речей, дорогоцінних символів, які дарують відчуття дому… І мова не про матеріальне. У багатьох маріупольців згоріли родинні, дитячі, весільні фотоальбоми, про що люди шкодували навіть більше ніж про втрату житла.

  Ідея проєкту полягала в зборі та поширенні історій маріупольців і створенні портретів героїв і героїнь (саме ГЕРОЇ, а не учасники). Ці фотопортрети мають стати початком нових фотоальбомів, нових сторінок життя, нових поглядів в майбутнє. Роботу над проєктом взяла на себе ГО “Простір Марії” – її членкині також є переселенками з Маріуполя.

  З кожним місяцем розвитку ідеї та процесу роботи над проєктом ситуація в Україні змінювалася. І до вже існуючих сенсів додався аспект інтеграції переселенців і переселенок в місцеві громади. Стало важливо показати процес їхньої адаптації, напрямки діяльності, наявність чи відсутність соціальних зв’язків, спілкування, хобі, коли людина почала жити з нуля.

  Тож команда проєкту вирушила в експедиції трьома містами України – Київ, Львів, Тернопіль. Саме з цих міст надійшла найбільша кількість заявок від маріупольців і маріупольчанок, які готові були поділитися своїми історіями. До речі, про життя людей, які подалися на проєкт, але фізично знаходилися в інших містах України або за кордоном, було складено історії-дописи на інформаційні платформи проєкту.

  Під час експедицій з героями та героїнями “Портретів Маріуполя” зустрілися журналіст, фотограф, відеограф. Були створені фотопортрети, записані історії, зафільмовані обставини життя маріупольців і маріупольчанок в нових умовах і містах. Більшість зйомок проходила в локаціях, які пов’язані з діяльністю наших героїв.

  Наступний етап – презентація виставок. 15 травня в Національному музеї історії України (м. Київ) пройшла презентація проєкту та перша виставка “Портрети Маріуполя”.

  22 травня проєкт стартує у Львові. Ідейники проєкту вважають за потрібне не лише показати історії героїв, а і більше розповісти про Маріуполь, об’єднати переселенців і місцевих мешканців. Тому проєкт “Портрети Маріуполя” – це не лише виставки, а ще і тематичні події.

  До вашої уваги графік заходів, які проходитимуть на базі Центру Шептицького, УКУ (Львів, вул. Стрийська, 29а):

   

  • 05, 18:00, відкриття виставки (вхід вільний)
  • 05, 19:00, кінопоказ документального фільму «Портрети Маріуполя» (вхід вільний)
  • 05, 16:30, виготовлення макета Драмтеатру Маріуполя та презентація проєкту «‎Світло/1778» (за попереднім записом)
  • 05, 18:00, «Втрачена архітектурна спадщина дорадянського Маріуполя»: лекція Івана Станіславського та Андрія Василенка (вхід вільний)
  • 05, 15:00, майстер-клас з розпису шоперів (за попереднім записом)
  • 05, 17:00, публічна розмова «‎Найцінніше: що вивозять з окупації», роздуми про речі, які дарують відчуття дому (вхід вільний)
  • 05, 15:00, екскурсія «Паралелі» від журналістки Алевтини Швецової (за попереднім записом)
  • 05, 17:00-18:00, робота локації «‎Фотоспогад» в холі Центру Шептицького.

   

  Запис на події можна здійснити за посиланням: https://linktr.ee/prostirmarii

  Під час відкриття виставки у Львові будуть вручатися друковані фотопортрети нашим героям і героїням, які зараз мешкають у місті Лева, а також проходитиме кінопоказ фільму про проєкт.

  Всі історії героїв і героїнь доступні на сайті проєкту: https://prostirmarii.com.ua/

  Instagram-сторінка проєкту https://www.instagram.com/prostirmarii

ІНШІ події центру