«Народжені після арешту». Фотовиставка Муміне Салієвої

  • Дата
    23 Лютого - 16 Березня
    Місце
    Центр ім. Андрея Шептицького Хол Центру Шептицького
    «Народжені після арешту». Фотовиставка Муміне Салієвої

    Дитинство – це найяскравіший період в житті людини, який запам’ятовується назавжди. Воно не повторюється і не повертається.

    На жаль, дитинство дітей політв’язнів завершилося в той день, коли до їхніх осель рано вранці увірвалися силовики.

    У кайданках, обличчям на підлогу – такими вони побачили своїх улюблених татів у той гіркий ранок.

    На сьогоднішній день кількість кримських дітей, які ростуть без своїх батьків, досягла колосальної цифри – 191. З них 12 – народилися після арешту тата. Фактично, це діти, які не бачили і не знають своїх батьків.  Вони знайомляться з ними по фото та відеосюжетах.  Ставляться до них як до героїв улюблених мультфільмів.  Але з роками, дорослішаючи, дедалі частіше ставлять запитання: «А хто такий – тато?»

    Вони стають свідками розмов своїх однолітків з батьками: “Тату, я ж такий як і ти! Ми з тобою такі схожі, правда? Схожі, чи не так? Я хочу бути як ти!” Спостерігаючи за безмежною любов’ю дитини до свого батька, яка міцною ниткою трепетних і ніжних взаємин поєднує батьків і дітей. Це буває, коли в гармонійній атмосфері моральності і любові батьки виховують своє майбутнє здорове покоління дітей, яке має право на турботу, опіку та радісне дитинство.  Це і є сімейне щастя.  Якого позбавили цих дітей.  І на мій погляд, це актуальна проблема, яку необхідно постійно обговорювати.

    Будь-яка дитина має бути щасливою, має право на повноцінне щасливе дитинство, яке ніколи не повториться.  І як важливо, що в нашому суспільстві існує солідарність!  Солідарність і взаємодопомога, яка поєднала людей проти брехні, утисків і репресій.  За допомогою Солідарності можна подолати всі труднощі та перешкоди.  І подібно до надійного кільця, оточивши дітей увагою і турботою, піклуючись про них в момент відсутності батька, Солідарність захищає своє майбутнє покоління, називаючи його своїм.  Називаючи цих дітей не дітьми злочинців, а дітьми Героїв.

    Муміне Салієва, активістка ініціативи «Кримська солідарність» та координаторка проєкту «Кримське дитинство», також мама чотирьох дітей, яких виховує без чоловіка, громадянського журналіста Сейрана Салієва, якого затримали в січні 2017-го, а згодом засудили до 16-річного терміну ув’язнення. Останніми роками вона вимушено займається репортерською роботою, висвітлюючи репресивні події в Криму, в тому числі, багато фотографує.

    Виставка проводиться у межах Днів Криму у Львові.

ІНШІ події центру