Музичний лекторій УКУ. Відкрита лекція.

 • Дата
  24 Вересня
  Місце
  Центр ім. Андрея Шептицького 127 конференц-зал (паркова аудиторія)
  Вартість
  Безкоштовно
  Музичний лекторій УКУ. Відкрита лекція.

  Центр Шептицького УКУ та Haliciana Schola Cantorum презентують 4 лекції в рамках циклу проектів “Мистецтво звУКУ”:

  Середньовіччя-Ренесанс, 24 вересня о 19 год.
  Бароко, 22 жовтня о 19 год.
  Класицизм, 19 листопада о 19 год.
  Романтизм, 17 грудня о 19 год.

  Вхід вільний. Калитка. 
  Мова лекції англійська. Можливий індивідуальний синхронний переклад (для цього треба подати заявку на [email protected] до 17.09).

  Опис першої лекції:
  Часто Середньовіччя змальовується як «проміжний» етап між культурним розквітом Античності і спалахом Ренесансу. Насправді ж Середньовіччя було часом неймовірної творчості, яка, черпаючи певні музичні ідеї з грецьких зразків, створила самостійну європейську музичну теорію і впливає на наше сприйняття музики до сьогодні. 

  Ренесанс переймає естафету цих музичних відкриттів і доповнює їх поглибленим знаннями оригінальних грецьких текстів. У цей час революційно міняється сприйняття світу. Не тільки через відкриття Америки, але й через той факт, що людину починають все більше сприймати як істоту, що має право відчувати та виявляти особисті емоції. Так в середовищі фантастичних і величних церковних творів поволі виникають і первісні форми того, що ми сьогодні назвали б словом «шляґер» (пісня, відома тоді як «шансон») – ці мелодії здобули велику популярність в народі і завдяки своїй тематиці лишаються актуальними дотепер.

ІНШІ події центру