МІЖ ІСТОРІЄЮ І ПАМ’ЯТТЮ

 • Дата
  20 Квітня - 20 Травня
  Місце
  Центр ім. Андрея Шептицького
  ВХІД ВІЛЬНИЙ
  МІЖ ІСТОРІЄЮ І ПАМ’ЯТТЮ

  Що робить об’єкти культурної спадщини «місцями пам’яті»? Як ми можемо зберегти архітектурні пам’ятки або їх руїни в умовах війни? Реставрація, консервування, оцифрування чи ліквідація – що робити з об’єктами, які руйнує рф?

   

  За попередніми підрахунками Міністерства культури та інформаційної політики України, станом на 20 грудня 2022 року офіційно зафіксовано 553 випадків пошкодження або руйнування об’єктів культури внаслідок повномасштабного військового вторгнення росії на територію України. Серед постраждалих об’єктів — пам’ятки національного та місцевого значення (релігійні споруди, мистецькі осередки, меморіальні пам’ятники та твори мистецтва, бібліотеки, музеї та заповідники тощо).

   

  Виставковий проєкт «Між історією і пам’яттю» є мистецькою фіксацією історичних довідок про понівечені або ж вщент зруйновані минулого року архітектурні об’єкти культурної спадщини країни, які нині формують зміст зародження нової національної свідомості українців. Ми розробили авторську серію графічних робіт, які  стали практичною спробою ментальної локалізації «живої» національної пам’яті.

   

  Формуючи експозицію, ми зосередились на 25-ти, актуалізуючи питання їх захисту в умовах війни. Адже саме вони – «нові» локальні «місця пам’яті», символи незламності й віри, які потребують ґрунтовного дослідження, збереження, реконструкції та реставрації. Саме вони стають «локусами» нашої національної ідентифікації.

   

  Усвідомлення такої локалізації має велике значення в критичні історичні періоди, спонукає громадян до самоаналізу і свідомого формулювання мети їх майбутньої діяльності. Таким чином, «локус» – це завжди шлях слідами руїн.

   

  До вашої уваги один із запланованих результатів здійснення міждисциплінарної програми «ЛОКУС: слідами руїн», яка реалізується командою Центру Шептицького у рамках проєкту #ZMINA_2_0 «Субгранти для культурних проєктів» фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

   

  Свідчити. Служити. Спілкуватись.

  #EU4USociety #ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #УКУ #ЦентрШептицького #ЛОКУС_слідами_руїн

ІНШІ події центру