Лекція Павла Смицнюка в рамках “Бієнале Шептицький”

 • Дата
  15 Жовтня
  Місце
  Центр ім. Андрея Шептицького Паркова аудиторія
  Вартість
  Безкоштовно
  Зареєструватись
  Лекція Павла Смицнюка в рамках “Бієнале Шептицький”
  Сьогодні в Україні і Західному світі релігія сприймається як духовна, особиста та етична реальність, яка не повинна втручатися в питання політики і державного устрою. Але чи справді релігійна і політична сфери настільки розділені? Нещодавнє надання томосу Православній церкві України, за активної участі влади, вказує на те, що українське суспільство толерує, чи навіть вітає, взаємопроникнення між релігійним і політичним. Лектор хоче подивитися на цю проблематику з двох перспектив. По-перше, з перспективи державо-будування, виникає питання наскільки доречно щоб демократична і світська влада використовувала церкву для націєтворення? По-друге, з богословської точки зору, важливо встановити наскільки церкві, паростку Царства Божого, в якій немає “ні юдея, ні грека”, доречно брати участь у якихось національних проектах, i взагалі визнавати суверенітет царства людського?
  Лекція є спробою знайти відповідь на ці питання через інтелектуальну спадщину Андрея Шептицького. Лектор продемонструє ряд цікавих паралелей між сучасністю та епохою Митрополита. Сьогодні, як і століття назад, церква лобіює українські державні інтереси: тепер — це візити предстоятелів ПЦУ, УГКЦ до Державного Секретаріату США, зустрічі з іноземними дипломатами; тоді —переговори Шептицького в контексті пост-Версальських дебатів щодо Галичини. Як в часи Шептицького греко-католицьке духовенство і миряни були не вдоволені мовчанням Ватикану на пацифікацію польською владою, так і сьогодні вони бажали б щоб Ватикан активніше підтримував Україну в питанні конфлікту з Росією. Які уроки може дати Шептицький сучасним українцям? Про це дізнаєтесь 15 жовтня на лекції «Церква та політика: сучасність та епоха Шептицького»
  Лектор:
  Павло Смицнюк – директор Інституту екуменічних студій УКУ. Павло вивчав філософію та теологію в університетах Риму й Афін, здобув докторський ступінь в Оксфорді. Основні його зацікавлення – політична теологія, націоналізм та громадянська релігія, екуменічний і міжрелігійний діалог.
  Подія відбувається в рамках “Бієнале Шептицький” за підтримки Українського культурного фонду.
  #запідтримкиУКФ #запідтримкиУКФ2020
ІНШІ події центру