Лекція Любові Морозової: “30 років про музику”

 • Дата
  18 Серпня
  Місце
  Центр ім. Андрея Шептицького Паркова аудиторія
  Вартість
  Безкоштовно
  Подія у Facebook
  Лекція Любові Морозової: “30 років про музику”

  Чим українцям пишатися, окрім «Мелодії» Скорика, якій вже півстоліття?

  Немає мистецтва більш зухвалого, аніж класична музика. Вона за визначенням (від лат. classicus – зразковий) зазіхає на еталонність і цілиться у вічність. Гаразд, шедеври минулого носять цей титул цілком правомірно, а ось музика тієї ж традиції, яка твориться тут і зараз, продовжуючи називати себе «класичною», чи не є шахрайкою?

  Лекція музикознавиці, музичної критикині Любові Морозової – спроба легітимізувати творчість українських композиторів часів Незалежності як сучасну класику. Де-факто за останні тридцять років ми були номіновані на Grammy, перемогли в найпрестижнішому композиторському конкурсі Gaudeamus у Нідерландах, увійшли в репертуар десятків топових зарубіжних колективів – і всього цього досягли вперше в своїй історії, притому – не завдячуючи шедеврам минулого, а творячи нові композиції. Отже, очікуйте гід по найкращій українській музиці останніх 30 років, яка, як колись Панас Мирний сказав про Шевченка, «проймає наскрізь серце».

  Онлайн-трансляцію лекції дивіться на сторінці Центр Шептицького у Фейсбуці 18 серпня о 16:00

  Центр Шептицького в рамках проєкту «Стипендія Шептицького» організовує 4 публічні лекції під назвою «30 років про…», де 4 відомих дослідників розповідатимуть про знакові події у сфері літератури, перекладу, музичного та художнього мистецтва.

  Проєкт «Стипендія Шептицького» реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
  #запідтримкиУКФ

ІНШІ події центру