Культура майя: витоки, здобутки та вплив на сучасність

  • Дата
    18 Грудня
    Місце
    Центр ім. Андрея Шептицького Паркова аудиторія
    Вартість
    100
    Зареєструватись
    Культура майя: витоки, здобутки та вплив на сучасність

    Завдяки феноменальним здобуткам у науці, архітектурі й мистецтві, а також складній системі писемності цивілізація майя, без сумніву, може вважатися однією з найрозвиненіших та найвідоміших археологічних культур на Американському континенті. Попри існування величезної кількості сучасних хибних уявлень про майя як нащадків «атлантів» чи позаземних цивілізацій, що зникли або «перемістилися у часі чи просторі», мільйони індіанців майя донині мешкають на своїй території, розмовляючи майже тими самими мовами, що й тисячу років тому. Ба більше, значення внеску аборигенів Америки в сучасну культуру і сільське господарство світу надзвичайно вагоме та присутнє у нашому повсякденному житті.

    Цивілізація майя бере свій початок у 1 тис до н.е. та існувала аж до загибелі останнього незалежного міста Тайясаля у 1697 році. Впродовж цього періоду виникли й загинули десятки держав майя, кожна із власною династичною історією, архітектурою та пантеоном богів. Інколи більш могутні династії робили спроби об’єднати величезні території у межах «імперії», але єдиної держави майя на чолі з одним правителем ніколи не існувало. Постійна боротьба за сфери впливу та території, ймовірно, була однією з причин поступового занепаду і зникнення класичної цивілізації майя.

    Впродовж останніх десятиліть було здійснено безліч відкриттів, досягнуто вагомих здобутків у дослідженні стародавніх майя. Наші сучасники є свідками виявлення невідомих міст у тропічних джунглях, дешифрування разючої писемної спадщини і застосування нових дослідницьких методів. «Золота ера» у вивченні цивілізації майя лише починається…

    Про все це ми говоримо з Юрієм Полюховичем, доктором філософії, співробітником наукових проектів Maya Hieroglyphic Database Project (University of California, Davis, США), Colecciones Arqueológicas de Palenque: análisis, catalogación, almacenamiento y restauración (Instituto Nacional de Antropología e Historia, Мексика) та Proyecto Arqueológico Altar de Sacrificios (Гватемала).

    Коли: 18 грудня, вівторок, 18:30
    Де: Центр Шептицького, Паркова аудиторія
    Квитки: https://2event.com/events/1575925

ІНШІ події центру