Криза сакральної архітектури. Лекція з курсу “мислити місто”

 • Дата
  21 Березня
  Місце
  Криза сакральної архітектури. Лекція з курсу “мислити місто”  Сакральна архітектура досі викликає бурхливі дискусії. Якою церковна архітектура повинна бути насправді? Які храми будують наші західні сусіди? І куди нам рухатися далі?

  Запрошуємо вас пошукати відповіді на ці питання разом з Юліаном Чаплінським та лекцією «Криза сакральної архітектури», що відбувалась у Центрі Шептицького УКУ.

  Найважливіші будівлі в історії цивілізації – це дім і храм. Якщо в житловій архітектурі наші справи налагоджуються, то сакральна архітектура В Україні переживає серйозну кризу ідей. Протягом майже 30 років у нас споруджують вкриті «золотою» бляхою монструозні церкви і собори, проектанти яких забувають про пропорції, стриманість і відчуття стилю.

  Наслідування давніх зразків у нашій сакральній архітектурі часто перетворюється на знущання над традицією, а пошуки нової архітектурної мови безнадійно затягнулися.

  Слово «візантійщина» стало синонімом законсервованості, затхлості і виродження ідей, а намагання поєднати давньоруські чи українські барокові елементи із прийомами модернізму і постмодерну породжує храми-кентаври, в яких складно знайти внутрішню гармонію і налаштуватися на діалог з Богом.

  Жодна новина про будівництво нової церкви у Львові не обходиться без скандалу і хвилі злорадних коментарів. Які ж храми будують наші західні сусіди? І куди нам рухатися далі?

  Запрошую вас пошукати відповіді на ці питання разом зі мною в двох наступних відео: «Якою має бути нова церква?» і «Лекція про кризу сакральної архітектури».

  Погляньмо, як виглядає сучасна німецька католицька кірха. Я не прагну стати пропагандистом мінімалізму, проте мені цікаво почути вашу думку. Чи під час перегляду відео щось відгукується у вашому серці?

  Підписуйтеся на CHAPLINSKYY VLOG в ФБ та на канал в YouTube


  Facebook

ІНШІ події центру