Історія бібліотеки

 • Історія становлення і розвитку бібліотеки УКУ нерозривно пов’язана із заснуванням Греко-католицької богословської академії, яку створив у 1928—1929 роках у Львові митрополит Андрей Шептицький.

  Бібліотека (спочатку Богословської академії) сформувалась на основі книг (близько 1 тис. збереження), які подарував митрополит Андрей Шептицький книгозбірні семінарії та Богословському науковому товариству. Перед радянською окупацією Бібліотека збільшила кількість книг до 6 тис. одиниць збереження та налагодила зв’язки з українськими, польськими, італійськими та чеськими видавництвами. Німецьке бомбардування 15 вересня 1939 року зруйнувало академічну Церкву Святого Духа та бібліотеку

 • Після приходу в Галичину більшовицьких військ в кінці вересні 1939 року академію закрили, а багатьох викладачів та студентів репресували. Згодом до радянських репресій додалися репресії німецької окупаційної влади. Тож на початку 90-х років, після відкриття Університету, будівлю Бібліотеки довелося заново відновлювали.

  Свої перші кроки Бібліотека розпочинає з того, що у 1995 р. відбувається процес впорядкування подарованих книг із книгозбірні Українського католицького університету та Папського біблійного інституту з Риму, о. Івана Кота з Бельгії, о. Івана Музички з Риму, від добродійної організації «Церква в потребі» з Німеччини. Таким чином, вже у 1999-2000 рр. бібліотечний фонд нараховував 35 тис. одиниць.

 • Бібліотеку очолювали (за хронологічним принципом) Михайло Петрович, Іван Герасим, Юрій Підлісний, Тарас Тимо. З 2016 р. Бібліотеку з усім фондом із корпуру на вул. Свєньціцького перемістили у новозбудований Центр імені митрополита Андрея Шептицького, який очолює Олег Яськів.

  З 2021 року директоркою бібліотеки є Оксана Микитин.

  Бібліотека УКУ є членом Європейської асоціації католицьких бібліотек.

  Також є офіційним партнером Української бібліотечної асоціації (УБА).

  І з 2022 року — членом American Library Association.

 • Також маємо підписаний Меморандум для створення “Асоціації богословських бібліотек України”.
  Детальніше про це є тут.

  У співпраці нашими партнерами є:

  • Волинська православна богословська академія;
  • Дрогобицька духовна семінарія блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія;
  • Івано-Франківська академія Івана Золотоустого;
  • Київська Трьохсвятительська духовна семінарія;
  • Українська євангельська теологічна семінарія.
 • Крім цього, партнерами бібліотеки УКУ є “Видавництво Старого Лева”, видавництво “ArtHuss”, “Свічадо” та “Апріорі”.

  Також усі наші друзі, завдяки яким маємо змогу працювати та розвиватися: Ukrainian Catholic Education Foundation (Католицька освітня фундація, Чикаго), Асоціація Європейських богословських бібліотек (BETH), Університет в Нотр-Дамі та багато-багато людей, які не шкодують часу робити добрі справи.