Історія бібліотеки

 • Бібліотека Українського Католицького Університету веде свій відлік від 1929 р. Адже саме в цей час вона сформувалась на основі книг (близько 1 тис. збереження), які подарував митрополит Андрей Шептицький книгозбірні семінарії та Богословському науковому товариству. Книжкова колекція постійно поповнювалась, перетворившись у повноцінну бібліотеку.

  В результаті такої ефективної діяльності бібліотека нараховувала до 6 тис. одиниць збереження та налагодила зв’язки з українськими, польськими, італійськими та чеськими видавництвами.

 • Після приходу в Галичину радянських військ у вересні 1939 р. академію одразу ліквідували. До цих репресій долучилася і подальша німецька окупація Львова. Адже внаслідок німецького бомбардування була зруйнована Церква Святого Духа та бібліотека. Тож на початку 90-х, після відкриття Університету, бібліотеку довелося фактично заново відновлювати.

  Свої перші кроки Бібліотека розпочинає з того, що у 1995 р. відбувається процес впорядкування подарованих книг із книгозбірні Українського католицького університету та Папського біблійного інституту з Риму, о. Івана Кота з Бельгії, о. Івана Музички з Риму, від добродійної організації «Церква в потребі» з Німеччини. Таким чином, вже у 1999-2000 рр. бібліотечний фонд нараховував 35 тис. одиниць.

 • Окрім того, варто зауважити, що бібліотеку очолювали (подаємо за хронологічним принципом) Михайло Петрович, Іван Герасим, Юрій Підлісний, Тарас Тимо. З 2016 р. Бібліотека Українського Католицького стала структурним підрозділом Центру імені митрополита Андрея Шептицького, який очолює Олег Яськів.

  Також Бібліотека УКУ є членом Європейської асоціації католицьких бібліотек.

 • Ця інституція об’єднує довкола себе бібліотеки профільних католицьких університетів, богословських факультетів та семінарій з усієї Європи. Її мета – сприяти обміну літературою та джерелами, досвідом, працівниками; організовувати спільну передплату електронних ресурсів та координувати діяльність закладів такого характеру. До прикладу, один з найновіших репрезентативних проектів такої співпраці – «Мережа богословської літератури».

 • Також бібліотека УКУ є офіційним членом Української бібліотечної асоціації (УБА). Це незалежна всеукраїнська громадська організація з індивідуальним і колективним членством, яка об’єднує на добровільних засадах осіб, професійно пов’язаних з бібліотечною справою, бібліографічною та інформаційною діяльністю, та тих, хто зацікавлений у їх розвитку.