ХАКАТОН ідей: пам’ять vs історія

УКУ
    Зареєструватись
    ХАКАТОН ідей: пам’ять vs історія

Приєднуйся до ініціативи «Хакатон ідей: пам’ять vs історія» створеної для студентів-новаторів Українським Католицьким Університетом в рамках проєкту ZMINA 2.0 фонду ІЗОЛЯЦІЯ і фінансової підтримки Європейського Союзу, з метою формування інноваційних візій відбудови українських міст та реконструкції пам’яток «культурної спадщини».

Хакатон має міждисциплінарне спрямування та орієнтований на фахівців, які здобувають освіту у сфері архітектури, містобудування, дизайну,  ІТ (інформаційних технологій), програмної інженерії/програмування, екології, історії, культурології, соціології та психології.

Проведення Хакатону за участі представників університетських спільнот міста Львова має на меті формування проєктних пропозицій щодо відновлення пошкоджених культурних об’єктів і аналізу перспектив можливостей розвитку ревіталізаційної традиції в Україні.

Форма зголошення відкрита для студентів будь-якого львівського вищого навчального закладу, що вивчає вище означені дисципліни!

Сила пам’яті зберігається у «місцях пам’яті», які акумулюють і зберігають історію.
    Щоб дослідити конструкцію української історії, виходячи з потреб сьогодення, необхідно переосмислити актуалізацію цих історичних будівель, споруд чи локацій, які користуються правовим визначенням статусу «пам’ятки культури» і можуть стати «новою» меморіальною позначкою на мапі.
    Захистити об’єкти культурної спадщини в умовах війни напрочуд складно, проте сьогодні вони особливо потребують ґрунтовного дослідження, експертного переосмислення, збереження та, ймовірно, післявоєнної реставрації.

Як ми можемо зберегти пам’ятки або їх руїни в умовах війни?
    Чи доцільно ревіталізувати пошкоджені локації задля збереження сторінок національної пам’яті?

Виклик:
    Формування візійних стратегій розвитку і статуту ментально-ідентичної відповідальності громадян України, які допоможуть віднайти ефективні рішення щодо збереження зруйнованих об’єктів культурної спадщини.

Довідка:
    «ЛОКУС: слідами руїн» — це інтерактивний проєкт культурологічного аналізу віктимізованих воєнними діями архітектурних об’єктів культурної спадщини країни, котрі сьогодні формують зміст парадигми народження нової національної пам’яті українців.
    Мета проєкту — шляхом об’єднання представників львівських інтелектуальних середовищ, створити платформу для пошуку дієвих концепцій розв’язання питання майбутнього об’єктів культурної спадщини України,  постраждалих від воєнних дій.
    Місія проєкту — проведення аналізу культурно-історичної, соціально-політичної, ментально-психологічної та етико-емпіричної складової реалізації програм збереження об’єктів культурної спадщини в Україні та представлення новаторського бачення їх трансформації у післявоєнний час.

Дата: 29 квітня 10:00-18:00.
    Локація: Український Католицький Університет.

Дедлайн заповнення форми: 21 квітня 2023 до 00:00.

Куратор проєкту – Ярослава Яковлєва – [email protected]

Організатори: УКУ, фонд ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.