Електронні ресурси
Умови користування передплаченими електронними ресурсами:
-
Бібліотека УКУ отримує тимчасовий доступ до платних онлайн-ресурсів світових цифрових бібліотек. Також кожен охочий може вільно користуватися відкритими міждисциплінарними, професійними чи вузькоспеціалізованими базами книг, архівних документів, матеріалів, оцифрованої періодики, а також фільмів, фотографій, музичних творів тощо.
Зверніть увагу, що цифрові документи з відкритих доступів можна безкоштовно використовувати для індивідуальних досліджень та вивчення у некомерційних цілях із зобов’язанням виконувати правила із посиланням на джерело.
Доступ до передплачених ресурсів онлайн має такі умови:
- Користувачі Бібліотеки УКУ зобов’язані дотримуватися правил та умов користування електронними ресурсами.
- Усі ліцензійні передплачені ресурси захищені умовами ліцензійних угод з провайдерами. Дозволено створювати окремі копії (електронні та в друкованому вигляді) статей та інших документів лише з дослідницькою та навчальною метою.
- Жодним чином електронні та друковані копії, доступні через бази, не можуть бути використані з комерційною метою.
- Користувачам заборонено системно завантажувати цілі журнали, або окремі їх випуски.
- Заборонено копіювання баз та будь-яких їх частин/колекцій програмами автоматичного скачування.
- Доступ до ресурсів відбувається за контролем IP адрес (без жодних обмежень з будь-якого комп’ютера на території університетського містечка).
З’явилася можливість віддаленого доступу до ресурсів для спільноти УКУ: вхід у систему є тут.
Для входу використовуйте логін і пароль, який ви вказували при реєстрації свого облікового запису у відділі ІТ УКУ.
Логін – електронна пошта до “@ucu.edu.ua”
Пароль – пароль входу в комп’ютер у приміщенні УКУ (або в обліковий запис).
- Тестовий доступ
- Закритий доступ
- Вільний доступ
-
SAGE Journals
Бібліотека УКУ отримала безкоштовний тестовий доступ до журналів пакету SAGE Premier на платформі SAGE Journals. Доступ до журналів одного з провідних академічних видавництв США – SAGE Publishing отримано в рамках співпраці з Асоціацією “Інформатіо-Консорціум”.
Період доступу: 30.03-30.04.2021
Тематика журналів є мультидисциплінарною (детальний перелік). SAGE Premier включає міжнародні рецензовані журнали (понад 1100 найменувань), близько 1 млн. статей. Хронологічна глибина колекції – з 1999 р.
Інструкції з користування: презентація та відео.
Доступ можливий у приміщенні Університету для спільноти УКУ.
*Провайдер не надає можливості користуватися віддалено на період тестування. -
SAGE Research Methods Core
Ми отримали безкоштовний тестовий доступ до 1200 електронних книг бази даних SAGE Research Methods Core в рамках співпраці з Асоціацією “Інформатіо-Консорціум”.
В цій базі даних представлені електронні книги одного з провідних академічних видавництв США – SAGE Publishing. Тематика книг є мультидисциплінарною. Детальний перелік публікацій, до яких надано доступ, є тут.
Період доступу: 26.03-30.04.2021
Доступ можливий у приміщенні Університету та віддалено.
У пошуковому вікні обирайте фільтр “Content available to me”, тоді система виокремить книги, до яких надано доступ. А також звертайтесь до закладки “Research Tools”, яка містить корисні поради з пошуку інформації в базі даних.
Відео-інструкція є тут.
-
Бази даних EBSCO
Тестовий доступ до 15 баз даних + CEEAS від EBSCO.
15 баз даних – це пакет від EIFL (Electronic Information for Libraries), який ми отримали в рамках співпраці з Асоціацією “Інформатіо-Консорціум”.
Період користування: 27.03-12.05.2021
Доступ можливий тільки у приміщенні Університету. Провайдер не надає можливості користуватися віддалено на період тестування.
Відео-інструкція з користування є тут.
CEEAS (Central & Eastern European Academic Source) – це повнотекстова база даних, яка включає понад 2000 наукових журналів, опублікованих в країнах Центральної та Східної Європи: Business, Economics, Education, Humanities, History, International Relations, Law, Literature, Medicine, Politics, Social Sciences, STEM.
Детальний перелік журналів на сторінці ресурсу є тут.
Контент бази є багатомовним (понад 60 мов).
Період доступу: 03.03-05.05.2021Перелік тестових 15 баз даних від EIFL (Electronic Information for Libraries):
- Academic Search Premier – мультидисциплінарна БД, яка містить повні тексти понад 3100 найменувань журналів, більша частина яких є рецензованими
- Business Source Premier – одна з найпопулярніших баз даних на тематику бізнесу, яка містить повні тексти понад 2300 журналів, більша частина з яких є рецензованими. Публікації охоплюють найрізноманітніші галузі бізнесу, зокрема, маркетинг, менеджмент, бухгалтерію, фінанси та економіку.
- GreenFILE пропонує інформацію (понад 15 тис. повнотекстових публікацій), що охоплює всі аспекти впливу людини на навколишнє середовище, а також дані щодо глобального потепління, зеленого будівництва, забруднення навколишнього середовища, сталого сільському господарства, відновлюваної енергетики, переробки відходів тощо.
- Health Source – Consumer Edition надає інформацію з багатьох тем охорони здоров’я, включаючи медичні науки, харчування, догляд за дітьми, спортивну медицину. Ресурс надає доступ до майже 80 тематичних повнотекстових журналів.
- Health Source: Nursing/Academic Edition містить майже 550 наукових повнотекстових журналів, присвячених багатьом медичним дисциплінам.
- Library, Information Science & Technology Abstracts (LISTA) індексує понад 560 журналів (архіви сягають середини 60-х рр. ХХ ст.), а також книги, звіти та матеріали конференцій. Тематика охоплює бібліотечну справу, класифікацію, каталогізацію, бібліометрику, пошук інформації в Інтернеті, управління інформацією тощо.
- MasterFILE Premier – мультидисциплінарна база даних на загальну тематику, створена для публічних бібліотек. У базі представлено повний текст для майже 1700 видань на загальну тематику (від 1975 р. і до сьогодні включно), 500 довідників і більш ніж 164 400 первинних джерел, а також колекцію зображень із понад 592 000 фотографій, карт та прапорів.
- MEDLINE – база даних про медицину, медсестринство, стоматологію, ветеринарію, систему охорони здоров’я, доклінічні дослідження та багато іншого. Створена Національною медичною бібліотекою, MEDLINE використовує MeSH (Medical Subject Headings) індексацію для пошуку цитат із понад 5400 біомедичних журналів.
- Newspaper Source – база з повними текстами більш ніж 40 найменувань американських та міжнародних газет. Також, база містить повнотекстові стенограми телевізійних та радіоновин.
- Regional Business News забезпечує повнотекстове висвітлення регіональних ділових видань: понад 80 видань, що охоплюють Сполучені Штати.
- European Views of the Americas: 1493 to 1750 – нова бібліографічна база даних, яка містить масивний покажчик (більше 32 тис. записів), який буде корисним для бібліотек та науковців, які цікавляться європейськими інформаційними ресурсами, пов’язаними за Америкою. База містить опис праць про Америку, виданих в Європі в хронологічній послідовності за період 1493-1750 рр.
- AHFS Consumer Medication Information – перевірене джерело та визнаний стандарт інформації щодо лікарських засобів для пацієнтів. Інформація доступна англійською та іспанською мовами. Цей ресурс, який включає більше 1000 монографій, створено американського медичною інституцією (American Hospital Formulary Service).
- eBook Collection (EBSCOhost) – база з повними текстами електронних книг.
- MasterFILE Reference eBook Collection – база посилань на електронні книги, яка пропонує широкий спектр електронних видань на найрізноманітнішу тематику.
- ERIC (Education Resource Information Center) забезпечує доступ до навчальної літератури та досліджень в галузі освіти (починаючи з 1966 р.). Ресурс містить статті з журналів, звіти про дослідження, навчальні посібники, доповіді, дисертації та тези, а також книги. Сумарно ресурс налічує близько 1,6 млн. записів, які включені в бази даних Current Index of Journals in Education і Resources in Education Index.
-
Churchill Archive
Churchill Archive – це ресурс, який містить першоджерела з історії міжнародних відносин минулого століття, а саме понад 800 тис. сторінок оригінальних документів за період життя та діяльності Вінстона Черчилля (1874-1965). Ресурс створено у 2012 р. в рамках співпраці Bloomsbury Publishing і Churchill Archives Centre.
Період доступу: 03.03-02.05.2021
Доступ можливий у приміщенні Університету за наступним посиланням:
Відео-інструкція з користування є тут.
Також додатково провайдер пропонує користувачам налаштувати MyArchive з можливістю зберігати пошукові запити, експортувати цитати та вибране, завантажувати або друкувати документи
-
LIBRARIA (libraria.ua)
Доступ відкритий на постійній основі.
LIBRARIA – це проект компанії “Архівні інформаційні системи” (АІС).
Мета проекту – оцифрувати та надати онлайн-доступ до української історичної періодики.
Реалізація здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами та науковими інституціями в Україні та за її межами.
Архів оцифрованих видань зараз нараховує близько 700 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, румунською, їдиш, кримсько-татарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України та поза її межами від початку до 50-х років ХХ ст. Ресурс постійно наповнюється.
LIBRARIA має у доступі не лише цифрові зображення, але й розпізнані тексти видань з інтерактивними змістами кожного з чисел.
Для зручності ресурс створив колекції періодичних видань, за якими можна здійснювати пошук:
Пропагандистська преса окупованих українських територій 1941-44
Щоденні регіональні газети ХІХ – початку ХХ ст.
Радянські газети 1920-х років
Міжвоєнна преса Галичини
Періодика таборів для переміщених осіб та преса української еміграції
Єврейська міжвоєнна періодика Галичини, Волині та Буковини
Українська академічна періодика
Українська преса часів революції
Міжвоєнна преса Буковини
Демо контентТакож шукати необхідне видання можна морфологічним повнотекстовим способом, за назвами видань, географією (регіони та місця), хронологією (конкретні дати або періоди) та за заголовками статей. Окремо може бути застосований пошук ілюстрацій за підписами до них.
-
Brill
-
HeinOnline Core Package (home.heinonline.org)
Доступ відкритий до 31.03.2021.
Школа права Українського католицького університету, отримала доступ до “HeinOnline” – однієї із найбільших міжнародних юридичних баз даних. Це – найбільша в світі база результатів правових досліджень у pdf-форматі. Вона охоплює понад 160 000 найменувань, 150 млн сторінок, понад 2400 періодичних видань. Використовується у 175 країнах. Доступ до “HeinOnline” наданий за фінансової підтримки Національного координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Користуватися «HeinOnline» можна не лише працівникам та студентам Українського католицького університету. Усі охочі можуть отримати безкоштовний доступ безпосередньо в Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького. УКУ є першим Україні, хто має та надає всім такий доступ.
Доступ можливий в приміщенні Університету за посиланням.
Для активування доступу необхідно натиснути на кнопку «Login» у правому верхньому правому кутку, тоді система автоматично розпізнає, що доступ надано для Ukrainian Catholic University.
Відео про те, як користуватися базою.
Доступ відкритий до таких ресурсів:
- Law Journal Library
- Civil Rights and Social Justice
- COVID-19 in America: Response, Issues, and Law
- English Reports, Full Reprint(1220-1865)
- Gun Regulation and Legislation in America
- History of International Law
- Legal Classics Library
- Slavery in America and the World: History, Culture and Law
- US Supreme Court Library
- US Statutes at Large
- U.S. Code
- World Constitutions Illustrated