Електронні ресурси

Умови користування передплаченими електронними ресурсами:

 • Електронні ресурси
  • Користувачі Бібліотеки УКУ зобов’язані дотримуватися правил та умов користування електронними ресурсами.
  • Усі ліцензійні передплачені ресурси захищені умовами ліцензійних угод з провайдерами. Дозволено створювати окремі копії (електронні та в друкованому вигляді) статей та інших документів лише з дослідницькою та навчальною метою.
  • Жодним чином електронні та друковані копії, доступні через бази, не можуть бути використані з комерційною метою.
  • Користувачам заборонено системно завантажувати цілі журнали, або окремі їх випуски.
  • Заборонено копіювання баз та будь-яких їх частин/колекцій програмами автоматичного скачування.
  • Доступ до ресурсів відбувається за контролем IP адрес (без жодних обмежень з будь-якого комп’ютера на території університетського містечка).
 • JSTOR ( jstor.org )

  JSTOR (Journal STORage) – некомерційна організація (Нью-Йорк). Пропонує платний сервіс доступу до онлайн-архівів старіших номерів рецензованих журналів. Тексти потрапляють в електронному вигляді (E-Text) в архів після оцифрування. JSTOR містить понад 2000 назв журналів в 20 колекціях (57 дисциплін), це понад 50 млн. відсканованих сторінок. БД містить 344 тис. окремих номерів журналів, 7,1 млн. статей. Доступ: без обмежень з будь-якого комп’ютера на території університетського містечка Період доступу: 2014-2016

  Передплачена колекція

  JSTOR пропонує Вам також наступні програми доступу: Early Journal Content free access У той час як більшість змісту журналів, що вміщує БД JSTOR, утримується під ліцензію від видавців, деякі є суспільним надбанням (public domain). З вересня 2011 року JSTOR запровадив програму Early Journal Content free access, згідно яеої надає вільний доступ до півмільйона статей з двох сотень видань (тобто 6% від усіх статей, доступних в JSTOR). Ці статті опубліковані:

  • в США до 1923 року
  • в інших країнах – до 1870 року Register & Read

   У березні 2012 року JSTOR запустив експериментальну програму Register & Read, щоб запропонувати безкоштовний доступ для будь-якого, хто реєструється в кабінет MyJSTOR. Згідно з програмою, користувач може читати онлайн обмежену кількість статей за відрізок часу (3 статті кожних 2 тижні). В програмі – 1300 журналів, доступних для читання онлайн. Детальніше

 • HEINONLINE ( home.heinonline.org )

  Школа права Українського католицького університету, отримала доступ до «HeinOnline» – однієї із найбільших міжнародних юридичних баз даних. Це – найбільша в світі база результатів правових досліджень у pdf-форматі. Вона охоплює понад 160 000 найменувань, 150 млн. сторінок, понад 2400 періодичних видань. Використовується у 175 країнах. Доступ до «HeinOnline» наданий за фінансової підтримки Національного координатора проектів ОБСЄ в Україні.

  Користуватися «HeinOnline» можна не лише працівникам та студентам Українського католицького університету. Усі охочі можуть отримати безкоштовний доступ безпосередньо в Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького. УКУ є першим Україні, хто має та надає всім бажаючим такий доступ.

  Відео як користуватися базою за посиланням https://home.heinonline.org/

 • EBSCOhost (web.a.ebscohost.com)

  Маємо доступ до Базового пакету EBSCOhost до 1 грудня 2018 року (тестовий режим)!

  Доступ можливий за посиланням у приміщенні http://search.ebscohost.com

  По активності використання буде залежати передплата в майбутньому! 
  Список періодичних видань відповідних Баз даних можна знайти або на стартовому екрані вибору бази даних для пошуку або за адресою 
  https://www.ebsco.com/products/research-databases?f%5B0%5D=market%3A1
  (треба зазначити одну з 400 баз даних EBSCO)

  У тестовий пакет входить 11 Баз даних:
  Academic Search Premier
  Ця мультидисциплинарна база даних містить повні тексти більш ніж 4600 журналів, з яких близько 3900 найменувань є попередньо рецензованих. Передбачені дублюючі файли більш ніж для 100 журналів у форматі PDF за період з 1975 року по теперішній час. Також забезпечується можливість пошуку серед більш ніж 1000 найменувань джерел цитування.

  AHFS Consumer Medication Information (тимчасово)
  AHFS Consumer Medication Information – це достовірний і визнаний стандарт інформації з лікарських засобів для пацієнтів, доступний англійською та іспанською мовами. Виданий Американським товариством фармацевтів системи охорони здоров’я (AHFS) ресурс включає більше тисячі монографій з інформацією з лікарських засобів, викладених зрозумілим для споживачів мовою. Ресурс увійшов в десятку лауреатів національного конкурсу серед видань по освіті споживачів, проведеного Міністерством охорони здоров’я і соціальних служб США. Зміст оновлюється щомісяця.

  Business Source Premier
  Business Source Premier – найпопулярніша в галузі база даних з досліджень в області бізнесу, яка містить повні тексти більш як 2 300 журналів і повні тексти статей з більш як 1 100 рецензованих видань. У базі даних представлений повний текст джерел, найраніший з яких датований 1886 роком, а також доступні для писку посилання починаючи з 1998 року. Business Source Premier перевершує інші бази даних по повноті представлених текстів, що відносяться до всіх дисциплін бізнесу, в тому числі до маркетингу, менеджменту, інформаційних систем для менеджменту (MIS), управління виробництвом і експлуатацією (POM), бухгалтерії, фінансів та економіки. Ця база даних щодня оновлюється на сервері EBSCOhost.

  ERIC
  База даних ERIC (Education Resource Information Center), що забезпечує доступ до освітніх видань і ресурсів, містить більше 1,3 млн записів і інформацію з журналів, включену в бази даних Current Index of Journals in Education і Resources in Education Index.

  European Views of the Americas: 1493 to 1 750
  Ця нова бібліографічна база даних, яка містить об’ємний покажчик, призначена для бібліотек, науковців та індивідуальних дослідників, які цікавляться європейськими інформаційними ресурсами, пов’язаними з Америкою. База даних European Americana, що представляє хронологічний опис робіт, виданих в Європі в 1493-1750 роках і були присвячені Америці, є авторитетним джерелом біографічної інформації, популярним серед вчених усього світу. База даних містить понад 32 000 записів і пропонує доступ до великої інформації про Америку, виданої в Європі до 1750 року. Бібліотека зібрана EBSCO Publishing спільно з бібліотекою Джона Картера Brown Library.

  Health Source – Consumer Edition
  Ця база даних є найбільш повний збірник даних з охорони здоров’я, доступних для бібліотек у всьому світі, і включає різні галузі охорони здоров’я, такі як медичні науки, харчування, виховання дітей, спортивну медицину і загальну охорону здоров’я. У базі даних Health Source: Consumer Editionпредставлено близько 80 повнотекстових журналів, присвячених охороні здоров’я.

  Health Source: Nursing / Academic Edition
  Ця база даних надає близько 550 повнотекстових наукових журналів з багатьох медичних дисциплін. Health Source: Nursing / Academic Edition також представляє ресурс AHFS Consumer Medication Information, в який включені 1300 інструкцій із застосування пацієнтами непатентованих лікарських засобів (понад 4700 торгових марок препаратів-дженериків).

  MasterFILE Premier
  Ця багатопрофільна база даних, створена спеціально для публічних бібліотек, містить повні тексти більш як 1 700 видань загальної спрямованості за період з 1975 року по теперішній час. Охоплюючи практично всі предметні області загальної спрямованості, MasterFILE Premier містить також повні тексти близько 500 довідників, 164 400 документів-першоджерел і колекцію зображень, що налічує 592 000 фотографій, карт і прапорів. База щодня оновлюється на сервері EBSCOhost.

  MEDLINE
  База даних MEDLINE містить інформацію з медицини, догляду за хворими, стоматології, ветеринарії, системи охорони здоров’я, доклінічних досліджень та безлічі інших питань. База MEDLINE була створена Національної медичної бібліотекою і використовує індексацію MeSH (Medical Subject Headings) з можливістю пошуку в деревовидної і древовидно-ієрархічній структурі з використанням пошуку по підзаголовкам і “вибухового” вилучення з архіву об’ємом 5 400 біомедичних журналів.

  Newspaper Source
  У базі даних Newspaper Source представлені повні тексти більш ніж 40 газет США і міжнародних газет. База днних також містить вибрані повні тексти 389 регіональних газет (США). Крім того, є також повнотекстові стенограми теле- і радіоновин.

  Regional Business News
  Ця база даних містить вичерпні повнотекстові матеріали регіональних видань з бізнесу. Regional Business News охоплює понад 80 регіональних видань по бізнесу з усіх великих міст і сільських районів США.

  Teacher Reference Center
  База даних Teacher Reference Center містить покажчик і короткі реферати 280 популярних журналів для викладачів та адміністраторів навчальних закладів.

  Маленька підказка: тут можна переглянути відео, як користуватися базами EBSCO:
  https://www.youtube.com/watch?v=Im52V1A8p04

  Нагадуємо: вирішуєте ви, чи буде здійснена передплата бази даних EBSCO!

 • СulOnline (culonline.com)

  СulOnline – база електронних версій книг видавництва «Центр учбової літератури» 
  Наскільки? Від сьогодні до 2 грудня 2018 року.
  Як? Доступ можливий у приміщенні УКУ за посиланням: http://www.culonline.com.ua/
  Логін: ucu
  Пароль: library
  Кому корисно? Тим, хто навчається та просто цікавиться. У базі представлено понад 1100 найпопулярніших навчальних видань за різними тематиками: аудит, бухгалтерський, кадровий облік, фінанси, економіка, менеджмент, маркетинг, правова література, гуманітарні науки, природничі та технічні науки.

  Наголошуємо, що від вашої активності користування базою СulOnline буде залежати можливість її передплати в майбутньому. 

 • LIBRARIA (libraria.ua)

  LIBRARIA –  це проект компанії “Архівні інформаційні системи” (АІС).

  Мета проекту – оцифрувати та надати онлайн-доступ до української історичної періодики.

  Реалізація здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами та науковими інституціями в Україні та за її межами.

  Архів оцифрованих видань зараз нараховує близько 700 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, румунською, їдиш, кримсько-татарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України та поза її межами від початку до 50-х років ХХ ст. Ресурс постійно наповнюється. 

  LIBRARIA має у доступі не лише цифрові зображення, але й розпізнані тексти видань з інтерактивними змістами кожного з чисел.

  Для зручності ресурс створив колекції періодичних видань, за якими можна здійснювати пошук:

  Пропагандистська преса окупованих українських територій 1941-44

  Щоденні регіональні газети ХІХ – початку ХХ ст.

  Радянські газети 1920-х років

  Міжвоєнна преса Галичини

  Періодика таборів для переміщених осіб та преса української еміграції

  Єврейська міжвоєнна періодика Галичини, Волині та Буковини

  Українська академічна періодика

  Українська преса часів революції

  Міжвоєнна преса Буковини

  Демо контент

  Також шукати необхідне видання можна морфологічним повнотекстовим способом, за назвами видань, географією (регіони та місця), хронологією (конкретні дати або періоди) та за заголовками статей. Окремо може бути застосований пошук ілюстрацій за підписами до них.

 • Encyclopedia of the Bible and Its Reception Online від De Gruyter (degruyter.com)

  Бібліотека Українського католицького університету отримала безкоштовний тестовий доступ до Encyclopedia of the Bible and Its Reception Online від De Gruyter, користуватися якою можна до 30 листопада 2019 року.

  Доступ можливий лише у приміщенні Університету за посиланням: https://www.degruyter.com/view/db/ebr

  Тут можна переглянути відео як користуватися базою: https://www.youtube.com/watch?v=pJ02j7KpsuI.

  Робоча інструкція з використання за посиланням: https://www.degruyter.com/view/supplement/db21401_EBR_Online_User_Guide_en.pdf

  Запрошуємо до активного користування цією можливістю, бо від цього буде залежати питання її передплати в майбутньому!

 • Routledge Handbooks Online (routledgehandbooks.com)

  Ми отримали безкоштовний тестовий доступ до Routledge Handbooks Online, користуватись якою можна до 28 грудня 2019 року.

  Routledge Handbooks Online пропонує повнотекстовий доступ до понад 1800 підручників, які стосуються 50 галузей знань.
  Доступ можливий лише у приміщенні Університету.
  Тут можна переглянути відео як користуватися базою

  Якщо ви будете активно користуватися цим ресурсом, то ми продовжимо термін доступу до нього!