
Бути куратором
-
У другій половині ХХ ст. відбулись зміни в розумінні того, що таке виставка, та хто такий куратор. Виставка сприймається вже не як статичне експонування творів мистецтва, а як сам твір, а куратор – як художник, котрий “працює з експонатами, як з фарбами”.
Кураторство можна лише умовно назвати професією у традиційному сенсі, це скоріше покликання, самовисування. Гаральд Земман – швейцарський куратор, влучно визначив, що людина, яка робить виставки повинна бути одночасно адміністратором, любителем, автором передмов, бібліотекарем, менеджером, бухгалтером, аніматором, зберігачем, фінансистом і дипломатом.
Кажуть причетні, що ефективно йти цим шляхом можливо тільки з любов’ю, ентузіазмом та невеликою часткою обсесії.
Pavlo Gudimov – куратор, та засновник арт-центру Я галерея, детальніше розповість, в яких пропорціях поєднувати три вищеперечислені енергії. Чого можна навчитись, а що мусить бути вже в тобі. І, основне, як пробувати нове, отримувати задоволення від процесу кураторства, не опускаючи при цьому планку якості.
Коли: 30 серпня о 18.30
Де: Великий зал
Вхід вільний, реєстрація – https://forms.gle/gW4tYfhRsZMgovwS8
Design – Serhiy Fedynyak & Adrian FisherПодія відбувається в рамках проекту Культура і творення в часі війни за підтримки Український культурний фонд.