
Вечір, ущент заповнена аудиторія, люди у футболках «HeForShe», метушня, яка завжди буває перед найбільш резонансними лекціями у Центрі Шептицького. За кілька хвилин у мікрофон заговорить неймовірно харизматична Ярослава Кравченко, ведуча «Телебачення Торонто», письменник Мирослав Лаюк та Володимир Бєглов, співзасновник «Радіо Сковорода» і «The Ukrainians». Які є виклики для фемінізму в Україні? Як це стосується чоловіків, до чого тут Барак Обама і що про це думають студенти УКУ?
Нещодавно на полицях українських книгарень з’явився переклад американського бестселера Майкла Кауфмана та Майкла Кіммела «Чоловіки про фемінізм», виданого за сприяння руху HeForShe та #книголав. Книга вмить спричинила безліч дискусій у колах письменників, громадських діячів, студентів та усіх, хто цікавиться темою ґендерної рівності та захисту прав жінок і чоловіків. Одна із таких розмов не пройшла повз УКУ.
Ми зібрали 5 найцікавіших думок, їжі для роздумів та ресурсів, що стануть у пригоді усім зацікавленим:
- «Для мене фемінізм – це повага вибору, це важливість вибору і це прийняття людини з її вибором».
Ярослава Кравченко
- «От чому мені дуже подобається рух HeForShe, це тому, що тут є і він, і вона. Досить часто в нас влаштовуються глобальні форуми, зустрічі на тему жінок, участь у яких беруть тільки жінки. Це, перепрошую, також сексизм…»
- «Раджу почитати статтю Барака Обами «Чому я вважаю себе феміністом». Для мене особисто бути феміністом – це виступати за рівність, проте рівність у цьому контексті не означає однаковість».
Володимир Бєглов
- «Коли ми говоримо про фемінізм, ми говоримо не тільки про жінок, а про потребу боротися за права іншої людини».
Мирослав Лаюк
- «Фемінізм для мене – це рівність за замовчуванням, коли немає тих, хто наказує й тих, хто підкоряється, натомість є ті, хто розмовляє, узгоджує, співчуває».
Олег, студент історії, 2 курс