#Люди Шептицького. Андрій Гриниха

  • 1 Червня, 2021
  • #Люди Шептицького. Андрій Гриниха
    #ЛюдиШептицького– про Людей, яких Ти можеш зустріти у Центрі ❤️
     
    Цього разу нашим героєм є людина про яку мало що можна дізнатися із соціальних мереж, яка розповість про роботу в інформаційному відділі УКУ, майбутній музичний гурт та особисті плани на життя 😉
     
    🖊«Андрій вміє слухати, а це велике мистецтво, вміє бути влучним з порадою тоді, коли це найбільше потрібно» – Роман Назаренко (викладач УКУ)
     
    🖊«Андрій – найбільший гуманітарій серед IT-шників, а ми з нього хочемо зробити найбільшого IT-шника серед гуманітаріїв. Я думаю йому треба починати писати книжки і проявляти свої таланти в історії» Ярослав Притула (Декан факультету прикладних наук УКУ).

    💡Андрій Гриниха – менеджер з комунікацій факультету прикладних наук, аспірант першого року навчання на кафедрі історії.
    Мені незвично бути в ролі особи в якої беруть інтерв’ю, оскільки зазвичай я виступаю в ролі інтерв’юера, а тепер я опинився по ту сторону. УКУ навчив мене постійно вчитися по життю та зростати як особистість. Зараз 90% мого активного життя зосереджено в університеті й навколо нього і я відчуваю, що це моє місце.
     
    Яка Твоя історія знайомства з УКУ?
    💡Моє знайомство з університетом відбулося в 4 класі. Тоді з моїм старшим братом, який є священником, ми поїхали до Львова на екскурсію і зайшли в корпус на Свєнціцького. Сестра-монахиня яка там працювала сказала: «О, Ви точно будете у нас вчитися» і її слова здійснилися. І тоді я так був вражений корпусом на Свєнціцького, що він і дотепер є моїм улюбленим.
     
    В УКУ я не планував вступати, у пріоритеті були інші університети, але отець Павло Худ, який тоді займався рекрутингом абітурієнтів подзвонив мені, тому що, я був призером Всеукраїнської олімпіади з історії, і спитав чи не хотів би я навчатися в УКУ. І саме його дзвінок переконав мене тут навчатися.
     
    Як Ти почав працювати в УКУ?
    💡За студентських років я працював у відділі проектів. Коли закінчив магістратуру з історії, вирішив зробити перерву і хотів спробувати щось інше – так воно і сталося, я потрапив у відділ інформації УКУ на посаду референта. А згодом перейшов на позицію менеджера з комунікацій.
    Це був один з найкращих періодів мого життя, не тільки в професійному плані, а й в сенсі налагодження зв’язків, дружби і спілкування. Там, я знайшов людей, які зараз є для мене найближчими, хоч ми вже й не працюємо разом.
    Згодом я зацікавився інформаційними технологіями, а на факультеті прикладних наук з’явилася вакансія і так я перейшов працювати туди. Зараз на факультеті працює професійна команда, є велике поле для діяльності, талановиті студенти, багато важливих проектів.
    Поза УКУ я пишу тексти, статті, беру інтерв’ю , мені цікаво спілкуватися з людьми, які є експертами у своїй сфері і я люблю ділитися їхнім досвідом та знаннями з іншими людьми.
     
    Твої плани на життя?
    💡Вивчити німецьку мову, мені подобається німецька література, культура, філософія, музика, хочу бути ближчим до цієї культури.
    Я люблю музику, пробував опанувати гітару.
    Хочу створити імпровізований музичний гурт, який складатиметься з моїх друзів, от Роман Назаренко буде грати на барабанах.
    Хочу жити у Львові, бути тут. Люблю ходити пішки по Львову (як мінімум 10 км. в день ), і скурпульозно до цього ставлюся.
     
    Які люди є у Твоєму житті?
    💡В людях ціную нешаблонність і почуття гумору. Люди, які мене оточують, якоюсь мірою такими і є, і я сам в них цих якостей перебрав.
    В собі я ціную відданість: справі, людям, друзям і переконанням. В моєму оточенні точно немає людей з невиправдано високою самооцінкою, – це про гординю, самовпевненість. Мені складно з людьми, які не мають емпатійності.
     
    Які б книги Ти порадив?
    💡Я порадив би Станіслава Лема, відомого львів’янина, який є одним із моїх улюблених письменників. Давно захоплююся науковою фантастикою і він якраз дуже мені в цьому відгукується. Одні з улюблених – «Едем» і «Фіаско» це романи, які дещо різні за своєю суттю та настроєм, але тема, яка їх поєднує – можливість порозуміння та контакти. Лем пише про контакти людей з позаземними цивілізаціями, але насправді, у своїй сутті його тексти дуже психологічні – вони завжди про нас самих.
    💡Як історик, я радий, що в нас останнім часом активно перекладають на українську праці Тоні Джадта – відомого на Заході, але не надто знайомого українському читачу історика. Він досліджував Другу Світову війну, 20-те століття в цілому і він відрізнявся тим, що мав глобальну візію, бачив історичні процеси не лінійно і міг піднятися на рівень інтерпретації, який виходить далеко поза межі звичайної подієвої історії.
     
    Що змінив би в УКУ/Центрі Шептицького?
    💡Традиційно так склалося, що класична роль університету – це навчати, передавати знання молодшому поколінню, аналізувати те, що відбувається у суспільстві, і третє реагувати на зовнішні виклики і пропонувати рішення.
    Мені здається, що зараз УКУ дуже добре справляється з першим завданням – передавати знання, але є куди рости в інших моментах. Я сподіваюся, що з часом університет стане таким собі генератором ідей та рішень до якого звертаються за експертизою, прислуховуються до нашої думки. В перспективі УКУ має стати майданчиком для змін як на локальному так і на глобальному рівнях.
    Іще перед входом в ЦШ є плитка, яка поставлена нерівно, і в дощ вона сходить зі своєї орбіти, треба її виправити.
     
    У кого хотів би взяти інтерв’ю?
    💡Вже понад 20 років в УКУ працює Роман Вус – наш охоронець. Кожне покоління студентів., яке приходить в УКУ проходить через нього, тому що він така відкрита людина з якою можна про все поговорити. Роман Вус є одним з неформальних осіб УКУ, Людина-легенда.
     
    Бліцопитування👇
    ✔️Перше враження про УКУ:
    “Що це за місце? Куди Я потрапив?”
     
    ✔️Ідеальний вихідний день?
    “Стрийський парк, карімат, книжка”
     
    ✔️Яку професію хотів би спробувати?
    “Програміст”
     
    ✔️Улюблений твір Жадана?
    «Ворошиловград»
     
    ✔️В якій країні хотів би жити?
    Німеччина. Мені подобається їхня культура, стиль, ставлення до життя.
     
    ✔️Продовжи речення: Історія для мене…
    Історія для мене – це і професія і життя. Історія для мене є справою, яка дає духовне умиротворення.