
Про Радіо УКУ, життя в спільноті університету та власні проєкти – розповідає Тарас Курилко, випускник та працівник Школи Журналістики та Комунікацій УКУ
Спілкуйтеся і не уникайте нових знайомств! Ніколи не знаєш із ким ти сидиш за столиком в Трапезній.
Розкажіть про себе
Привіт! Мене звати Тарас Курилко, мені 22 роки. Цього року у лютому я завершив магістерську програму із Медіакомунікацій в Школі журналістики та комунікацій. Заодно працюю у Школі координатором навчальної програми.
Яким було ваше знайомство з УКУ/Центром Шептицького?
Моє знайомство із Центром Шептицького відбулось у день його відкриття – 10 вересня 2017 року. Тоді я тільки вступив в УКУ на програму з Історії і проходив орієнтаційну сесію. Мені пощастило потрапити в Центр у перший день його роботи. Я заглянув, напевне, в усі приміщення і не міг повірити собі, що матиму можливість приходити сюди на пари)
Розкажіть про своє навчання та життя в спільноті УКУ
На бакалавраті я навчався на програмі з Історії, а на магістратурі – на програмі із Медіакомунікацій. Обидві навчальні програми стали корисними і необхідними у моєму професійному розвитку, зокрема вони постійно зрушували моє світобачення та наповнювали його. Вступаючи в УКУ мені було лиш 16 років і я вдячний університету, що став частиною мого академічного життя впродовж цих 6 років.
Чим займаєтесь зараз?
Я працюю координатором магістерської програми із Медіакомунікацій, наразі ми активно готуємось до цьогорічної вступної кампанії. Тож, якщо раптом хтось із читачів має бажання вступити до нас, то я радо зможу відповісти на усі питання) У вільний час займаюсь фотографією, тож, якщо раптом хтось із читачів…ну ви зрозуміли)
Як ви почали працювати в УКУ?
Мені постукали у двері і я відчинив. Справді, так і було! Директор ШЖК (Школа журналістики та комунікацій УКУ) — о. Андрій Шестак знайшов мою кімнату в Колегіумі, постукав і розповів про відкриту вакансію у Школі. Комунікація була переконливою, тож я вирішив податись і мене взяли працювати. Але і до цього я часто проводив екскурсії кампусом університету, відпрацьовуючи волонтерські години) Приємно впізнавати студентів, яким я колись проводив екскурсії, коли вони ще були абітурієнтами.
Розкажіть детальніше про Радіо УКУ
Радіо УКУ. студентське є проектом Школи журналістики і комунікацій. Це не перше радіо, яке створювали студенти УКУ, до цього були радіо «УКУпочці» та «412». Ну і вже у листопаді 2022 ми разом із одногрупниками запустили Радіо УКУ.студентське. Створювали ми його у час постійних вимкнень світла і це справді стало непростим завданням. Втім сьогодні радіо працює 24/7, тож ви завжди можете його послухати його на сайті Школи журналістики та комунікацій, або ж у Трапезній. Якщо ж ви маєте бажання наповнити радіо своєю музикою чи програмами, то ви знаєте кому писати)
Вражає Центр тоді, коли усвідомлюєш, які сенси та коди української ідентичності були закладені в його архітектуру.
У кого мрієте взяти інтерв’ю?
В Анни Вінтур, Ганса Циммера та Меріл Стріп)
Розкажіть про ваш фото проєкт
Фотопроєкт «(Не)жива комунікація» — це у першу чергу спостереження змін у міських середовищах після 24 лютого 2022 року. Основний меседж у світлинах доноситься крізь перспективу неживих об`єктів міської інфраструктури, які змінили, або ж проявили зовсім іншу форму сприйняття після повномасштабного вторгнення. Фотопроєкт став і темою моєї магістерської роботи, яку я захистив у лютому. Зокрема світлини виставлялись в артцентрі “Дзиґа”, просторі «Pixlab», а також в приміщеннях УКУ, зокрема і в Центрі Шептицького)
Переглянути фотопроєкт можна і онлайн за лінком: https://sjc.ucu.edu.ua/projects/ne-zhyva-komunikatsiya-avtorskyy-fotoproyekt-tarasa-kurylka/
Чи плани на майбутні проєкти? Можливо зараз над чимось працюєте?
У березні цього року я мав змогу побувати у знімальній експедиції спільно із американськими режисерами із університету Нотр-Дам. Ми документували руйнування, які спричинила росія на території Київщини та Чернігівщини. Впродовж цієї експедиції я сфотографував чимало руйнувань, які, можливо, оформлю як продовження свого фотопроєкту.
Що ви б змінили в Центрі Шептицького?
Графік роботи у неділю)
Що вам найбільше подобається в Центрі?
Фасад Центру мене завжди захоплює.
Які цінності УКУ у вашій роботі ви використовуєте найчастіше?
Із формули університету напевне найбільше я послуговуюсь складовою – Спілкуватись. У роботі моїм безпосереднім завданням є комунікація із викладачами, студентами, запрошеними лекторами та потенційними абітурієнтами. Не можу сказати чи я природжений комунікатор, але я стараюсь)
Про що хочете ще розповісти? (Що не було проговорено раніше)
Чекаю на вихід другої частини Дюни)
Які плани на майбутнє?
Заснувати стипендію в УКУ, але перед цим реалізувати ще себе) Ну і зняти свій фільм!
#ЛюдиШептицького – про людей, яких ти можеш зустріти у Центрі