“Жити із “зеленим серцем”: подбай про себе і планету” Ґей Браун

  • “Жити із “зеленим серцем”: подбай про себе і планету” Ґей Браун

    Після онлайн-презентації книги “Жити із “зеленим серцем” Ґей Браун ми вирішили занотувати для екосвідомості кілька думок про книжку та корисних порад від спікерів.

    Книга в електронному каталозі тут.

    Список книг із коментарями на екотему тут.

    • 28 Квітня
  • Ілля Петрик  від  Зелена Коробка – Green Box

    “Жити з зеленим серцем” – книжка-путівник, аби уникнути у своєму побуті шкоди для довкілля. Авторка розказує про основні ідеї Zero Waste: відмову від непотрібного, зменшення відходів, потворне використання та ремонт, переробку. А також і про менш популярні теми: на що звернути увагу у ремонті домівки або як доглядати за собою.

    Варто зважати на те, що книжка написана для американського читача. Тож нам потрібно “локалізувати” поради авторки до реалій. На щастя, в Україні є як і громадські організації, так і виробники, які дбають про довкілля та можуть допомогти у багатьох питаннях.

    Авторка зачіпає тему власної мотивації та своїх життєвих поглядів, які можуть не завжди збігатися з цінностями читача.

    Проте основною темою є життя, дружнє до довкілля. 

    І всі ми різні, проте виклики постають перед нами подібні. В цій книжці якраз даються підказки, як з деякими з цих викликів впоратися.

    Важливою тезою авторки є те, що неможливо на всі 100% перетворити своє життя на ідеальне для довкілля, а, отже, і для нас самих.

    Але є прості кроки до цього, які варто виконувати, адже від чистого довкілля комфортно є насамперед нам самим.

  • Діана Попфалуші від Zero Waste Lviv

    Якщо ви шукаєте чек-лист, щоб почати своє екосвідоме життя, то ось він. Авторка максимально детально звернулась до сфер нашої діяльності, дуже розумно та логічно розділивши життя від особистісного до суспільного.

    Спочатку вона пропонує подивитись на повітря та воду, які нас оточують, потім перейти до особистої гігієни, харчування, а вже після цього екологізувати оселю, свій спосіб діяльності та як стати активним/ою адвокатом/кою свідомого життя

    Мене особливо втішила згадка гаражу (підвалу, комори, чи що у вас там є), як тієї частини дому, що найбільш захламлена. І багато хто обходить її , але не Ґей. Вона дає хороші поради, як позбутись цього вантажу.

    Крутим і правильним є заклик підтримувати локальні ініціативи (від себе додам: якщо таки ініціатив нема, тоді створіть свою). Однак, книга орієнтована на американських читачів/ок, тому більшість з названих там ініціатив нерелевантні для нас. Видавництво та редакторка постарались винести у примітках актуальні для України дані, але їх доволі мало.

    Улюблені цитати:

    “Неможливо на 100 % жити із «зеленим серцем» кожну годину кожного дня. Пробачати собі — це доброзичливіший підхід, ніж засуджувати себе за те, що не змінюєтеся. Відзначайте власні невеликі зміни й пам’ятайте: ви покращуєте не лише своє здоров’я, а й здоров’я усієї планети”.

    “Що більшим буде попит на продукти, вироблені відповідальніше та з меншим вмістом шкідливих речовин, то більше інших компаній ставатимуть на цей шлях. Це принесе користь нам особисто й послужить вищим екологічним цілям. Те, на що ви витрачаєте свої кошти, — це найдієвіший спосіб домогтися змін”. (“голосувати гаманцем”)

  • Улюблений розділ: про їжу та напої.

    Застереження виникає до однієї з порад авторки щодо зволоження шкіри. 

    Спробуйте очистити обличчя сухою щіточкою, щоб видалити омертвілі клітини, а потім нанесіть товстий шар кокосової олії, перш ніж приймати душ. Ви здивуєтеся, як мало зволожувального засобу вам знадобиться після вмивання”.

    – НІ В ЯКОМУ РАЗІ не наносьте кокосову олію на обличчя. Не всі олії однаково корисні! Є рейтинг комедогенності олій (властивість олії закупорювати пори). Кокосова – 4 з 5-ти. Тому є багато інших, наприклад, шипшинова олія, олія ши і ін. 

    Ну і ще одна цитата, з якою не погоджусь: Для відважних жінок є один чудовий засіб на період менструації — менструальна чаша”. Після того, як я дізналась про токсичність звичайних прокладок, відважними я вважаю тих жінок, що ними все ще користуються.

    Також у книзі наводяться багато цікавих фільмів та книг, які варто переглянути чи прочитати.

    Тому якщо ви починаєте свій екошлях, або знаходитесь на роздоріжжі, то раджу прочитати цю книгу, проаналізувати її, обрати цікаве та релевантне для себе та вперед екологізувати світ 🙂

    Придбати книгу можна у видавництві “Наш Формат

Переглянути ще