Як безкоштовно та легально читати статті на JSTOR

  • Як безкоштовно та легально читати статті на JSTOR

    Ми нещодавно проводили опитування стосовно електронних ресурсів. Дякуємо усім, хто до нього долучився! Сьогодні поділимося корисними порадами стосовно ресурсу, про який згадувала більшість респондентів, а саме JSTOR.

    До речі, опитування ще можна пройти і допомогти нам відгуком/порадою/коментарем.

    Отож, JSTOR – це повнотекстова цифрова бібліотека, яка, зазвичай, асоціюється в першу чергу з науковими журналами (назва є скороченою формою від Journal Storage). Однак, JSTOR містить також книги, першоджерела та зображення. Свою історію JSTOR розпочинає з 1994 р. На сьогодні ця база даних налічує понад 12 млн. статей з академічних журналів, 85 тис. книг, 2 млн. першоджерел (документів) із 75 галузей знань. Цей величезний масив інформації розподіляється на тематичні колекції, доступ до яких, здебільшого є платний.

    JSTOR також створює можливості для науковців та студентів користуватися базою даних частково безкоштовно.

    Поради з покроковими інструкціями можна знайти на сторінці “Free Access to JSTOR”.

    Зокрема, тут йдеться про реєстрацію і можливість читати статті безкоштовно (на час карантину 100 статей на місяць), а також пошук інформації серед матеріалів з відкритим доступом.

    Зосередимо свою увагу на першому пункті, а саме як безкоштовно читати 100 статей на місяць. 

    1. Спершу необхідно зареєструватися: відео-інструкція.

     

     

    2. Після реєстрації у правому верхньому кутику висвітлиться Ваша пошта. Натиснувши на стрілку поруч з нею, Ви зможете переглянути свій профіль та Вашу історію пошуку інформації.

    3. Після реєстрації Ви можете розпочати пошук потрібної Вам публікації. Зверніть увагу, можливість читати безкоштовно публікацію є не для усіх матеріалів, наявних в JSTOR, а лише для з позначкою “Read online (free)”

     

    4. Після переходу до статті необхідно натиснути на кнопку “Read online”, під якою висвітлюватиметься кількість статей, які Ви можете прочитати ще впродовж місяця.

     

     

    1.     Після переходу до самого тексту, з’являється можливість гортати статтю. А також є можливість переглянути посилання на статтю у кількох міжнародних стилях цитувань (зокрема, MLA, APA, Chicago), що є дуже зручно для оформлення списку бібліографії.

     

     

     

     

    Сподіваємося, ця інформація буде для Вас корисною.

    • 23 Червня
Переглянути ще