
«У пастці депресії. Як подолати тривожність і радіти життю» Алекс Корб
-
«Увімкніть ланцюг вдячності або Як навчитися боротися з депресією»
Книга в електронному каталозі тут.
Видано 2019 року у видавництві “Наш Формат“.
Чи відчували ви коли-небудь настільки сильну втому, безсилля, зневіру у собі та всьому світові навколо, що не вистачало навіть сили боротия зі всіма життєвими негараздами і труднощами?
Руки зовсім опускались, і ледь вистачало сили, аби відкрити очі зранку та встати з ліжка… Ніхто не розумів цього стану, блідості обличчя та кволості… Не лише фізичної, але й емоційної, душевної… І як узагалі зрозуміти, що це депресія, а не панічні атаки чи тривога, стомленість чи емоційне вигорання?
«У пастці депресії. Як подолати тривожність і радіти життю» Алекса Корба з перших сторінок поглине у роздум над поняттям депресії у сучасному світі.- 15 Липня
-
Класно, коли знаходиш у книжці розуміння чи пережиті схожі ситуації. Корисно відчувати, що в світі є люди, як знайшли в собі сили і навіть зуміли створити книгу чи цілі проєкти по роботі з тривогою, панічними атаками та депресивними станами. Круто не боятися говорити про свої проблеми і не відчувати відчуженість та дикі посторонні погляди, що ти якийсь не такий, як усі.
Сподіваюся, поради з цієї книги допоможуть вам у щоденній боротьбі за своє щастя та здоров’я.
“Найбільша проблема низхідної спіралі депресії полягає в тому, що вона не просто тягне вас на дно; вона вас там ще й тримає. Депресія – дуже стійкий стан: мозок звикає думати й діяти в такий спосіб, від якого ви не виходите з депресії. Усі зміни способу життя, які могли б допомогти під час депресії, здаються занадто складними. Спорт міг би допомогти, але не хочеться виконувати вправи. Вам покращало б, якби ви добре виспалися, але у вас безсоння. Вам стало б краще, якби ви зайнялися чимось цікавим у колі друзів, але вас нічого не цікавить, а ще ви не хочете турбувати людей. Ваш мозок загруз – депресія тягне його на дно, безжальна, неначе сила гравітації. Настрій починає нагадувати кульку на дні миски – куди її не штовхай, вона все одно покотиться вниз”.
-
Депресія – це наче важкі жорстокі обійми. Настільки сильні, що тобі дуже важко вирватися. Важко дихати, важко думати, сприймати реальність. Але ти все ж таки знаходиш у собі сили і поступово вириваєшся із сіро-чорних, холодних рук депресії.
Важливо розуміти емоційний, моральний та фізичний стан свій, близьких, рідних, друзів, щоб завчасно спробувати допомогти справитися із депресивними відчуттями та не дати скоїти найгірше чи причинити біль для заглушення тривоги, смутку, нервових розладів.
“Хвилювання і тривожність – це два великі симптоми й дві причини депресії. За хвилювання відповідають передусім зв’язки між деякими ділянками префронтальної кори та передньої поясної кори. Для порівняння, за тривожність відповідають ланцюги, які належать до лімбічної системи. Тож не варто сердитися на себе за те, що ви забагато хвилюєтесь або тривожитесь; це просто побічний продукт еволюції мозку”.
-
У книзі є розділ “ланцюг вдячності“.
Це неймовірно корисна практика – дякуйте за все.
Не складно радіти щоденному ранковому сонцю, яке будить тебе в 4:30 і так яскраво світить у вікно, що не дає спати. Або коли пташечки співають краще, ніж всі тенори світу разом узяті. Такі звичні і буденні, здається, речі, а насправді – неймовірні події.
Складно впустити в своє серце щастя, коли на душі неспокій. Але кожна людина заслуговує на щастя. Ми всі народилися, щоб бути щасливими. Але треба працювати над цим.
Три простих кроки для прочитання цієї книги з користю:
- Читайте із задоволенням. Читайте її, коли є вдалий для цього час та настрій.
- Спробуйте застосовувати в буденності поради з книги. Насправді не так складно боротися за власне щастя, складно впасти в депресію і не хотіти виходити з неї.
- Навіть прочитавши 10 сторінок щодня, ви дізнаєтеся нову інформацію, яка, можливо, змінить ваше життя на краще.
-
“У пастці депресії” – крок на шляху роботи з важким емоційним станом. Важливо після прочитання книги спробувати відчути щирість та легкість буття. Як після одужання від хвороби, важкого тягаря на серці, чи виходу із складної ситуації. Можна навіть якось переосмислили свої життєві труднощі . В будь-якому випадку, читаючи цю книгу, ви ще в боротьбі за себе, але вже на крок до кращого відчуття.
Для мене, наприклад, аналіз прочитаного став ще одним поштовхом для вдосконалення та щоденної боротьби з негативними тривогами, страхами, змінами та неочікуваними ситуаціями.
“Між іншим, існують докази того, що таке «прагнення більшого» посилює депресію. Тож не намагайтеся приготувати досконалу вечерю – почніть просто з хорошої вечері. Не намагайтеся бути бездоганними батьками – будьте просто хорошими. Не намагайтеся бути найщасливішими – будьте щасливими”.
Написала Ірина Підгородецька.
Беріть читати книгу Алекса Корба “У пастці депресії. Як подолати тривожність і радіти життю”.