telegram, instagram, подкасти і сайти про літературу, науку і трошки мистецтва

• telegram, instagram, подкасти і сайти про літературу, науку і трошки мистецтва

Щоб було що читати, крім стрічки у фейсбуці.

Ми свідомо вибрали майже всі саме українські ресурси. Все безкоштовно і дуже доступно. Тому кожен щось для себе вибере точно.

Почнемо з каналів у telegram:

1) Непозбувний книгочитун (Тетяна Гонченко) як своїм добрим друзям розказує різні новини з літератури, пише про книжки та авторів так, як про саме життя. Там така своя літературна тусовка.

2) Канал Богдани Неборак, спеціалістки з авторського права і начальниці відділу перекладної літератури Українського Інституту Книги. А читати її тексти на каналі – то як сходити з Богданою на каву.

3) Репортерське пальто про (ясне діло) репортажі, документалістику, і що з цим усім робити від авторки Світлани Ославської.

4) Всі паролі до книжок і літературного життя здає Наталя Васюра, редакторка розділу “Культура” журналу “L’Officiel”.

5) Заходить якось Марія в бібліотеку… якісний канал від колишньої бібліотекарки, яка розповідає про книжки. Конкретно і по справі.

6) Про кляті переклади і перекладацькі штучки від Олександра Чайки (він просить не плутати з маритнами).

7) Канал прекрасних подкастерів про житя і творчість, таємниці і новий якийсь погляд на письменників: один ефір=один письменник – Акустика тіней.

8) А тут ви зможете читати всякі дивні книжки разом Дарією. До речі, вона ще вміє плести дуже добрих ангеликів.

9) Все про абсолютно різні книжки. Навіть книжковий гороскоп.

10) Знахідка для тих, хто хоче знати, коли вийде друком нова книжка, у якому видавництві і навіть скільки вона буде коштувати.

11) Канал Ірини Славінської (тут все й так зрозуміло).

12) Автори вірять у книжки, ми віримо в авторів, а книжки вірять у нас – in book we trust.

Подкасти! Круті подкасти:

1) “Ранкова доза” літератури від відомих українців: “Якщо ви втомилися слухати новини – то пора слухати книжки”. Це спільний проект “Української правди” та Українського інституту книги.

2) Трохи не про літературу, але від саме того легендарного журналу “Куншт” – подкасти про науку, де статті озвучують відомі українці. Наприклад, Альона Альона 🙂

3) Теж не зовсім лише про літературу, але від ще одного легендарного улюбленого у світі журналу The New Yorker.

4) Або послухайте, як Сергій Жадан читає свій “Ворошиловград” на Радіо Аристократи.

5) Ефіри на Радіо НВ про літературу. Тут дуже багато розмов і записів. “Том перший” із Мариною Фіалко – слухати не переслухати, чесне слово.

Тепер для любителів instagram:

1) Мистецький інстаграм Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки. Там цікавий підхід до бачення інстаграму самої бібліотеки.

3)  Оля читає книжку. А ще там “книжки, фемінізм і Дрезден”

4) Багато класики і дуже чесних рецензій на книжки – irinyurch. А ми надихаємося фотографіями. Дуже так атмосферно.

5) Любов і мотивація через книжки – vyshnevyjcvit. І мистецтво. Багато мистецтва.

6) Реально великий блог про книжки – big_book_blog 🙂

7) А це просто естетична насолода в кожній деталі: про мистецтво і літературу. Крім дописів ще є справжнісінька Esthète Газета.

8) Про любов, ніжність, тишу, історії і книжки. Так, знаєте, дійсно дуже красиво – Марія Правда.

9) book_geek_ua – і читає, і пише, і стрибає з парашутом.

10) books.ko – про любов до книг. І якщо щось не сподобалося, то не приховано за “кожному своє”, а чесно виказано. До останньої крапочки.

11) chytaty.modno – про літературу, про бібліотеки і саморозвиток від Надії. Прекрасна і дуже добра людина пише про важливе. І, звісно, про книжки.

12) library_of_ucu – а це акк нашої Бібліотеку УКУ. 🙂

13) І ще класна інорфмація від Школи Журналістики УКУ: їхній аккаунт.

На пів дня мінімум поблукати на сайтах:

1) Тут є все – про живопис, кіно, літературу. Все, що ви любите чи полюбите. Любов із першого кліку.

2) Якщо зовсім криза в читанні, ходіть на блог Yakaboo. Багато добірок по темах, по вподобаннях, по часу, по авторах, по всьому, що тільки можна придумати.

3) Це посилання на онлайн курси від Британської Бібліотеки. Але там можна і просто поблукати-почитати-подивитися. Це дуже натхнення.

4) Хто ще не знає Читомо?

5) І ЛітАкцент ще хтось не знає?

6) До трійки всім відомих, але раптом ви забули про Читай 🙂

7) The Village пише тут про книжки. Хоча The Village пише і не тільки про книжки, тому ще плюс цікавеньке.

8) Ми не могли не сказати про Platfor.ma. Бо то найсправжніші котики.

9)  Тут мільйон і ще кілька тисяч рецензій. Когось точно зацікавить. Якось ми випадково на нього натрапили, а потім понеслося…

10) Inspired теж пише про книжки. Але не тільки про книжки. То точно цілий сайт добрих новин.

11) До речі, а Bokmal ви знаєте?

12) Womo – тут гарно про бізнесову літературу, про дитячі книжки і, звісно, нон-фікшн.

13) Ой, а на MediaLab вчимося писати грамотно тексти (по змісту, бо в іншому допомагає правопис). То просто маст рід для журналістів і всіх, кого цікавлять тексти.

14) hello-sunshine – це той самий відомий сонячний сайт про книжки від акторки Різ Візерспун.

15) The Ukrainians – про улюблені книжки відомих українців, мотиваційні тексти і багато історій, з яких уже самим можна писати книжки.

16) Wisecow – ви просто мусите подивитися і послухати – все! про українську літературу і не тільки. Тут ненудно і якісно читають лекції Євгеній Стасіневич та Ярина Цимбал.

17) Рідненький Bookforum робить зараз онлайн читання письменників. На Жадана “сходили”?

18) Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) вчить, пише корисні поради і зараз проводить купу безкоштовних якісних вебіналів, а ще й розказує про бізнес-літературу.

І це ми ще не писали про сторінки Андруховича, Забужко, Малковича і багатьох, дуже багатьох фантастичних людей. Якщо все перечитаєте, то роздивіться сайти видавництв, де ще більше контенту.

Бережіть себе і нашу країну.

З любов’ю, Бібліотека УКУ.

• 24 Березня