
Книжки і Радіо 412
-
Коротенько історичне:
Радіо 412 – студентська онлайн радіостанція УКУ, заснована 2017 року у Львові. Тут працюють студенти з магістерської програми медіакомунікацій УКУ, Школи Журналістики УКУ, культурологи та соціологи.
Керівник радіостанції Роман Заяць.
Що цікаво: кожні пів року нові студенти УКУ мають можливість взяти участь у створенні контенту для радіостанції від етапу набору команд та кастингів до створення повноцінного продукту на пів року. Вони створюють прямі ефіри, авторські передачі, плейлисти, які оновлюються щотижня.Чому “Radio 412”?
Бо 412 – номер аудиторії навчального корпусу УКУ, де розташована студія.Є книги, які вам допомагають у роботі?
Надихає і допомагає в роботі збірка Іздрика “Календар Любові”. Цю книгу можна знайти на поличках Бібліотеки УКУ. До речі, програму “Ліниві і ніжні” було названо на честь ще однієї збірки віршів Іздрика.*Програма «Ліниві і ніжні» створена для всіх, хто цікавиться сучасною поезією та літературою.
А що порадите читати іншим?
Одна з ведучих, Лаврушка, особисто радить збірку “Антологія української поезії XX століття” від А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, там зібрані вірші найвідоміших поетів України XX ст.Яку книгу найчастіше згадують радіослухачі “Лінивих і Ніжних”?
Люблять здебільшого вірші Іздрика і Жадана, незалежно від збірок. Під час одного з ефірів, слухачі також писали, що надихаються творами Бабкіної та Лазуткіна.А що порадите послухати з подкастів? Може, про літературу?
Подкаст “Акустика тіней”. До речі, в нас був подкаст із його авторкою, рекомендуємо прослухати.“Україна розумна” від Громадського.
Звичайно, що подкасти Radio 412 не можемо не порекомендувати, що на платформі SoundCloud:
- культурно-політичний сатиричний подкаст “Яка разніца” про правдивий абсурд українського політикуму;
- музичний подкаст “ЮНІВЕРСАЛ” з якісними наповненням найкращої української музики від класичних жанрів до репу;
- у подкасті “Процес” студенти спілкуються з підприємцями, інноваторами та усіма тими, кому вже вдалося успішно запустити власну справу чи реалізувати амбітний проєкт.
Заходьте, надихайтесь.
Як завжди, в кінці розмови поради вашим слухачам і нашим читачам:
- Навчитися працювати багато і не скаржитися на втому. Це заважатиме у навчанні та виконанні завдань.
- Навчитися мислити креативно у всьому.
- Боротися зі стереотипним мисленням та шаблонами у головах.
- А для студентів медіакомунікацій: уже почати заглиблюватися у роботу різних комунікаційних платформ. Тобто перемикатися з режиму користувачів соцмереж у режим аналітики та досліджень інсайдів. Це знадобиться для ефективного просування комунікаційних меседжів.
І плюс:
Кумедні історії часто відбуваються на кухні при записі подкаст “Кухня Records”, де ведучі слухають та обговорюють надіслані до редакції пісні молодих музикантів-початківців. Кажуть, що це важко описати — потрібно слухати).Нещодавно автори подкасту “Процес” випустили подкаст про помилки, а змотивувала їхня же історія. Справа у тім, що гість завантажив аудіо зі записаним інтерв’ю на свій подкаст, де вже автори мали його завантажити та змонтувати програму. Проте, якщо протягом 6 днів подкаст не завантажити, він зникає з файлообмінника автоматично. Так і сталося. Відповідно, запланований випуск подкасту з гостем програми не відбувся. Проте, ведучі не розгубилися і опублікували подкаст “Fuck-up”, про помилки та невдачі відомих людей.
Розмова – це тільки початок. Ми дякуємо за це!
Радіо звучить у нон-стоп режимі, тож у будь-який момент тут можна почути якісну музику.
- 7 Травня