
Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні
-
Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project — SAIUP), що реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні, має на меті застосовувати спільний досвід США і України для розробки та втілення чотирирічного плану заходів, зміст яких полягає у орієнтації та навчанні студентів, викладачів та адміністраторів навчальних закладів України практичної цінності і важливості академічної доброчесності, наданні ресурсів і плану дій задля їхнього тісного залучення до зміцнення академічної доброчесності в освітньому середовищі. Паралельно, Проєкт залучатиме МОН, аби уможливити ключові операційні новації для підтримки стійких змін в освіті України на національному рівні. Ініціатори, виконавці та партнери Проєкту розглядають формування академічної культури загалом й академічної доброчесності як її складової зокрема як важливу складову трансформації української освітньої системи.
Детальніше читайте тут.
Учасники проєкту
У проєкті беруть участь 60 університетів.
Тут є список університетів, які пройшли конкурсний відбір і стартували у проєкті у листопаді 2020 р.
Формування нової академічної культури, яка базуватиметься на довірі, чесності, прозорості, реальному навчанні, справжній науковій роботі.
Напрямки реалізації Проєкту
Проєкт матиме чотири основні напрямки діяльності: просвітницька кампанія, практичний навчальний курс в університетах, поширення міжнародних практик в українських університетах, робота над нормативною базою і регулятивними механізмами. Детальніше про напрямки роботи Проєкту є тут.
Проєкт AcademIQ має багато напрацьованих матеріалів, якими можуть скористати освітні заклади середньої та вищої освіти.
Участь УКУ у проєкті
В рамках проєкту буде підписаний Меморандум про співпрацю між ЗВО «Український католицький університет» та організацією «Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS».
Проєкт передбачатиме:
- Розробку інструментарію для внутрішнього інституційного аналізу ЗВО.
- Надання експертних рекомендацій представникам центрів внутрішнього забезпечення якості освіти/їх структурних відповідників щодо методик адаптування та використання Інструментарію для внутрішнього інституційного аналізу задля збору та аналізу даних.
- Навчання представників центрів внутрішнього забезпечення якості освіти/їх структурних відповідників методикам аналізу даних та прийнятті управлінських рішень на основі проаналізованої інформації.
- Навчання представників центрів внутрішнього забезпечення якості освіти/їх структурних відповідників для зміцнення культури академічної доброчесності.
- Підготовка тренерів щодо поширення інформації та підтримки принципів академічної доброчесності у своїх установах.
Перший етап проєкту
У період 1 грудня 2020 – 5 лютого 2021 передбачено проведення опитування викладачів та студентів 60 університетів України , в т.ч. УКУ, стосовно практик академічної доброчесності, які на даний час функціонують в університеті. Організатори опитувань гарантують анонімність (система не збиратиме ні імен-прізвищ, ні електронних адрес тих, хто заповнюватиме Анкету). Організатори проведення опитування у березні 2021 р. нададуть інформацію про результати опитування кожному університету для глибокого аналізу.
- 10 Грудня