Послуги Бібліотеки УКУ для студентів

  • Послуги Бібліотеки УКУ для студентів

    У нас в бібліотеці активно діє послуга Консультації з пошуку літератури. Ми планували її першочергово як індивідуальні консультації, однак нещодавно отримали запити від викладачів провести їх для студентських груп (культурологів та богословів). 

    6 грудня в рамках такої консультації відбулася зустріч зі студентами 1 курсу магістерської програми з богослов’я Філософсько-богословського факультету, де ми разом розглянули основні складові Академічної доброчесності, інструменти пошуку у бібліотечних каталогах та електронних ресурсах.

    Через презентацію “Академічна доброчесність: із чого почати” Ірина Підгородецька залучила студентів до спілкування. Найжвавіше обговорювалося питання, як не порушувати принципів академічної доброчесності, пишучи дипломну роботу, та як не потрапити у пастку самоплагіату.

    Про досвід роботи нашої бібліотеки з промоції академічної доброчесності можна дізнатися: 

    Орест Симко, який є також випускником ФБФ, поділився з майбутніми богословами-магістрами професійними порадами щодо написання дипломної роботи на богословську тематику. Він продемонстрував корисні інструменти пошуку у бібліотечних каталогах (на прикладі каталогу Бібліотеки УКУ та ЛННБУ ім. В. Стефаника):

    • особливістю Бібліотеки УКУ є використання Системи класифікації Бібліотеки Конгресу США — вона покладена в основу тематичного розташування літератури у читальних залах (як у приміщенні Центру Шептицького, так і в корпусі ФБФ), а LC-шифри (перелік) можуть використовуватися як пошукові фільтри;
    • у бібліотечних каталогах часто є можливість завантажити готовий бібліографічний опис видання, що значно економить час при укладанні списку використаної літератури. У нашому каталозі, наприклад, у форматі ISBD (International Standard Bibliographic Description);
    • бібліотекарі, які наповнюють електронний каталог, зазвичай заповнюють спеціальні предметні рубрики (аналоги keyword, topic, subject), які допомагають шукати книги, об’єднані спільною тематикою та можуть використовуватися як пошукові фільтри.

    Під час консультації Іванна Папа наголосила, що уся актуальна інформація щодо електронних ресурсів, до яких має доступ наша бібліотека, зібрана на сайті. Якщо у Вас є пропозиції щодо електронних ресурсів, то маємо гугл-форму.

    Ключові поради для початку роботи з електронними ресурсами:

    • завжди розпочинати роботу з наявної інструкції користування (дивитись на сайті);
    • інтерфейси електронних ресурсів здебільшого інтуїтивні і містять приховані підказки (детальніший пошук, ключові слова, формати цитувань), важливо їх зауважити;
    • електронні ресурси дозволяють працювати з літературою віддалено (за умови правильного логування, а, отже, читання інструкцій :)), а також значно розширюють можливості пошуку іншомовних видань, що дозволяє вийти за межі наявного паперового бібліотечного фонду;
    • бібліотеки мережуються (дружать :)) і обмінюються сканами зі своїх фондів — на цей час наша бібліотека має можливість отримувати скани іншомовних видань (статей, розділів книг) завдяки RapidILL.

    Заохочуємо користуватися усіма наявними можливостями!

    • 16 Грудня
Переглянути ще