Підписання Меморандуму «Про співпрацю бібліотек богословських навчальних закладів України»

  • Підписання Меморандуму «Про співпрацю бібліотек богословських навчальних закладів України»

    Важлива подія в історії Бібліотеки УКУ!

    30 червня 2020 в Українському католицькому університеті отець ректор Богдан Прах підписав Меморандум «Про співпрацю бібліотек богословських навчальних закладів України».

    Цей документ завізували також ректори п’яти богословських навчальних закладів України, бібліотеки яких налагодили співпрацю між собою: Волинська православна богословська академія, Дрогобицька духовна семінарія блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима, Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Київська Трьохсвятительська духовна семінарія, Українська євангельська теологічна семінарія та наш Український католицький університет.

    Основні цілі, прописані у Меморандумі:

    1. Обмін інформацією, досвідом та робота над професійним розвитком фахівців.
    2. Участь та організація спільних навчальних проєктів (конференцій, практикумів).
    3. Співпраця з іншими міжнародними богословськими організаціями.

     

    У 2018 році Український католицький університет виступив з ініціативою створення Асоціації бібліотек богословських навчальних закладів України.

    За словами Олега Яськіва, директора Центру Шептицького, “підписання Меморандуму це перший крок на шляху до утворення Асоціації Богословських бібліотек України. А це відкриє можливість повноправного членства у Європейській Асоціації Богословських бібліотек. І зараз ми цим кроком на національному рівні запрошуємо інші богословські бібліотеки до активнішої міжнародної співпраці. Це дозволить не лише обмінюватися книгами, проводити методичні семінари, але й допомагати одна одній у технічному та програмному переоснащенні, тим самим підвищуючи якість сервісів для своїх навчальних установ”. 

    І наголосив: “Важливо, що ця Асоціація матиме екуменічний характер, оскільки вже об’єднала богословські бібліотеки протестантської, православної та греко-католицьких семінарій. Оскільки Асоціація залишиться відкритою спільнотою, то очікуємо з часом розширення її членства на богословські бібліотеки інших семінарій, а також національних університетів”.

    “Не секрет, що різні богословські (та й не тільки) бібліотеки постають перед однаковими проблемами: обмежене фінансування, об’єми якісних фондів, дорогі академічні видання, кадрові питання, адаптація до сучасних цифрових технологій тощо, каже учасник створення Асоціації Михайло Бонис. Якщо ми залишаємося наодинці з цими питаннями, то нам насправді дуже важко давати успішні та ефективні відповіді на них. Тим паче, ми маємо вдалі приклади бібліотечних богословських об’єднань у Європі та світі”.

    “Усіх захопила ідея створення Асоціації. Проте виникло багато юридичних, фінансових та структурних питань.  Тому вирішили, що першим кроком потрібно підписати документ про наші наміри. І тоді почати реалізовувати конкретні дії та плани з надією на пізнішу інституалізацію в сформуванні Асоціації богословських закладів”, прокоментував Михайло Бонис.

    Цього року ми готувалися у партнерстві із European Theological Libraries прийняти в Центрі Шептицького у вересні велику міжнародну кількаденну конференцію. На жаль, у зв’язку із епідеміологічною ситуацією були змушені перенести її на наступний рік.

    “Дуже сподівалися на ній зустрітися з усіма учасниками нашого меморандуму, а також із багатьма іншими прихильниками та потенційними учасниками майбутньої Асоціації богословських закладів України”, розповів Михайло Бонис.

    Бібліотекар УКУ та учасник створення Асоціації Орест Симко розповів, що “якщо говорити про мету Меморандуму, то вона досить проста. Проте, як і кожна добра справа, потребує зусиль. Сам документ має суху юридичну мову. Однак, вона перестає бути такою, коли до мети йдуть люди, сповнені Божого натхнення, добрих ідей, вболіваючі за свою працю, звичайні бібліотекарі зі щирими намірами”.

    “Ми є відкритими для інших богословських бібліотек. Довгий час богослов’я в Україні переслідувалося. Багато людей не мали можливості скористатися цим скарбом. Хто, як не бібліотеки богословських навчальних закладів, покликані відкривати людям цей цікавий, новий світ. Для цього не так багато потрібно: добра воля і єдність, які спільно творять великі речі”, – поділився думками Орест Симко.

    Ми радіємо такій праці і сподіваємося, що ця ініціатива знайде відгук у всіх богословських закладах України!

    • 3 Липня
Переглянути ще