
“Не бійтесь галерей: усім, хто хоче зрозуміти сучасне мистецтво” Ґрейсон Перрі
-
Книга в електронному каталозі тут.
Грейсон Перрі — відомий англійський художник, найбільш відомий своїми керамічними виробами.
“Всі митці всередині себе, кожен по-своєму, бережуть крихітний блискучий м’ячик творчої енергії. Вони мають оберігати його весь час, поки відбувається їхнє становлення та розвиток як митців”.
Ґрейсон Перрі “Не бійтесь галерей” — неймовірно захоплююче видання, яке зацікавить не лише поціновувачів мистецтва, а й дасть поштовх відвідати галерею навіть тим, хто ніколи в ній не був!
- 22 Травня
-
“Вази, створені Перрі, класичних форм, оформлені в яскравих тонах. Однак зображені сюжети йдуть врозріз з привабливим дизайном. У його роботі присутній сильний автобіографічний елемент, завдяки якому часто проявляється жіноче альтер-его Перрі – “Клер”. Перрі був удостоєний премії Тернера в 2003 році” (взято з Вікіпедії).
Надзвичайно особиста гумористична мандрівка автора з тонким британським акцентом стимулюватиме вас відвідати галереї не лише України.
“Один із найвідоміших сучасних британських художників запрошує читача у світ мистецтва і стверджує, що мистецтво під силу зрозуміти й оцінити кожному”.
Коли надворі досить прохолодно і триває карантин, саме час мандрувати мистецькими галереями онлайн, які відчинили свої двері для кожного охочого з будь якого куточка світу.
-
“Це захоплива, філософська і дуже особиста мандрівка, сповнена британського гумору, в якій разом із Ґрейсоном Перрі можна пошукати відповіді на непрості запитання: що таке “гарне” і що таке “погане” мистецтво? Як перевірити, чи можна вважати “мистецтвом” конкретний твір? Чи здатне мистецтво шокувати нас — чи ми вже все бачили раніше? І, зрештою, як воно — бути сучасним митцем? Видання містить близько 40 унікальних іронічних ілюстрацій, створених самим Перрі”.
Чи були ви колись в галереї? Чи виникало у вас бажання піти геть пошвидше, бо не розуміли, що твориться в такому мистецькому середовищі? Не вбачали сенсу в намальованих картинах? Тут автор дає нам всі підказку:
“Це нормально — почуватися не в своїй тарілці, коли йдеться про мистецтво та його розуміння: так, ніби ми не можемо вповні насолодитися якимось твором, якщо не маємо багажу теоретичних та історичних знань”.
В час шаленої популярності мережі Instagram, ми практично не знаходимо часу, щоб відвідувати мистецькі галереї, і, на жаль, багато втрачаємо. Але ніколи не пізно піти туди вперше.
-
“Я переконаний, що будь-хто здатен насолоджуватися мистецтвом або стати митцем: навіть хуліган, пролетар чи обиватель, який має чим поділитися. Не потрібно належати до привілейованого класу. Практика, підтримка, впевненість-із ними ВИ теж можете прожити життя в мистецтві”.
Якщо видання вам сподобалось, не забудьте поділитися цією книгою із друзями, щоб і надихнути їх відвідувати різні мистецькі заклади.
“Напевно, мистецтво врешті-решт зводиться до особистого досвіду, вашої реакції на нього, моєї реакції на нього: наші реакції відрізнятимуться, але ми будемо реагувати. І те відчуття, що ось воно-просто переді мною, щось таке, що через хвилину, коли я відійду, стане чимось іншим-що ж, я розумію важливість інтелектуальної обгортки для всіх таких штук, але мені хочеться бачити те, що всередині обгортки”.
Бо як репутація з часом змінюється, так і визначення мистецтва не лишається незмінним. І межі сучасного мистецтва формуються не тим, що є мистецтвом, а тим, де воно є, з ким і чому.
Беріть читати книгу “Не бійтесь галерей: усім, хто хоче зрозуміти сучасне мистецтво” Ґрейсон Перрі; переклад з англійської Антоніни Ящук (видавництво ArtHuss, 2014 р.)
Відгук від Ірини Підгородецької