
“На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький” Оксана Гайова і Михайло Перун
-
Книга в електронному каталозі тут.
Видано спільно у видавництвах “Апріорі” та “Артос”. Автори видання – Оксана Гайова і Михайло Перун, у підготовці використано матеріали надані багатьма музеями, архівами та власниками приватних збірок.
Видання буде корисним для тих, кого цікавить історія Української Церкви. Світлини та документи, значну частину яких опубліковано вперше, дають можливість відстежити розвиток і діяльність Української греко-католицької Церкви через церковно-богословське вчення та архипастирське служіння митрополита Андрея Шептицького.
Ілюстрацій у книжці понад 1700.
“Це видання – властиво, альбом, де головним текстом є фотографії, – присвячено 150-ій річниці народження Романа-Марії-Александра Шептицького, загальнознаного та шанованого архиєпископа Львівського, митрополита Галицького Андрея (1901-1944). Тут представлено історичне тло, без якого годі зрозуміти ідентичність митрополита Андрея, його багатогранну діяльність, а врешті-решт – і вплив того великого сина українського народу на Церкву від другої половини ХХ століття й аж до сьогодні”. (Любомир Гузар)
- 17 Червня
-
Директор Інституту історії церкви, історик, о. д-р Андрій Михалейко розповів про структуру книги:
“Видання, яке, зрештою, тримає в руках читач, – це, можливо, перша спроба з допомогою понад 1750 фотографій, ілюстрацій і документів візуалізувати й удоступнити для людини ХХІ століття історію УГКЦ через призму бачення митрополита Андрея.
За задумом авторів проєкту, фотоальбом складається з трьох тематичних частин, кожній із яких передує загальний вступ, де представлено певний історичний контекст.
Три частини відтак поділено на 15 розділів.
У першій частині представлено історичне тло, без якого годі зрозуміти ідентичність і діяльність митрополита Андрея. історична спадщина, яку перейняв митрополит Андрей, сягає своїм корінням перших християнських століть. Ілюстративний матеріял має на меті перш за все показати вселенський характер християнської традиції від початків її ширення на нинішні українських землях…
У другій частині читач знайде матеріяли, які відображають архипастирське служіння митрополита Андрея у Станиславівській єпархії, а відтак на Галицькому митрополичому престолі…
Третю частину альбому присвячено спадщині митрополита Андрея Шептицького. Прологом до неї можуть слугувати слова його наступника, патріярха Йосифа Сліпого: “Не було ділянки в нашому житті, до якої не приложив був він руки, де б не поміг, де б не створив чогось нового, не підніс, не справив”.
-
“Андрей Шептицький – це постать, яка чолом торкалася неба і на раменах якої тримався і зростав духовно та фізично світ галицького українства… Це подарунок Провидіння – мати такого провідника.
Андрей Шептицький і сьогодні для нас залишається таким: маяком у бурхливому океані суспільного неспокою. А замінити його ніким: самі поплавки бовтаються на поверхні й лише обдурюють-збивають із курсу. А Скелю Віри годі десь прозріти. Ось знову трясе світ, одні за одними накочуються цунамі, – а нам показують хитрі викрутаси на серфінговій дощечці політичних забав. Годі на когось і на щось опертися, бо повсякчас ризикуєш збитися на манівці”, – директор видавництва “Апріорі” Юрій Николишин.
Беріть читати книгу “На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький” Оксана Гайова, Михайло Перун (Видавництво “Апріорі”/Видавництво “Артос”, 2019 р.)
Написала Ірина Федечко