
Корисні посилання про академічну доброчесність
-
Цікавитеся академічною доброчесністю в системі освіти? Для вас ми створили підбірку корисних посилань, які зможуть вам детально розповісти про академічну доброчесність.
1.International Center for Academic Integrity.
Міжнародний центр академічної доброчесності (ICAI) був заснований для боротьби з шахрайством, плагіатом та академічною нечесністю у вищих навчальних закладах. З тих пір його місія розширилася, включаючи вирощування культур доброчесності в академічних спільнотах у всьому світі. ICAI пропонує послуги з оцінки, ресурси та консультації для своїх установ-членів та сприяє бесідам на теми академічної доброчесності щороку на своїй щорічній конференції.
2. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.
Сьогодні Національне агентство набуває спроможності реалізовувати державну політику в сфері вищої освіти, протистояти сучасним викликам та стати каталізатором змін у вищій освіти України з метою формування культури її якості.
На сайті Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти знайдете чимало корисної інформації, а також корисні матеріали та посилання.
3. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Комітет з питань етики.
Сфера діяльності:
– розглядає звернення, заяви і скарги щодо виявлення академічного плагіату та інших проявів академічної недоброчесності в освітній і науковій діяльності;
– взаємодіє з апеляційним комітетом в частині заяв і скарг з порушення академічної доброчесності;
– взаємодіє з іншими комітетами в частині розробки нормативної бази за відповідними напрямами;
– у співпраці з підкомісією 303 “Академічна доброчесність” НМК 15 МОН розробляє загальнодержавну базу щодо забезпечення академічної доброчесності;
– виконує інші повноваження, покладені на нього Національним агентством.4. Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти (SAIUP).
Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP) – ініціатива, спрямована на системні зміни в українській вищій освіті: підвищення якості, створення умов для реалізації найбільш обдарованих студентів, покращення іміджу українських університетів.
Надзвичайно цікавий проект зі сприяння академічної доброчесності, який єдиний та унікальний свого роду в Україні. Окремо хочемо виокремити та порадити всім охочим «Вебінари академічної доброчесності» від SAIUP, під час яких автори діляться практиками українських освітян, порадами експертів, розглядють нормативно-правове забезпечення щодо аспектів якості освіти, та запрошують до обговорення важливих тем, що турбують академічну спільноту.
5. Етичний кодекс ученого України.
Передмова, загальні принципи, учений як дослідник, учений як автор, учений як керівник, учений як викладач, учений як консультант чи експерт, учений як громадянин.
6. Проект «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» Української Бібліотечної Асоціації.
2016 р. УБА започаткувала проект «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» за підтримки Посольства США в Україні. Він спрямований на включення бібліотек різних типів, видів, підпорядкування у процес формування в суспільстві культури академічної доброчесності, запобігання проявам шахрайства, плагіату, корупції у сфері освіти та науки, зокрема, в школах і університетах.
Ця діяльність є частиною загального проекту Сприяння академічній доброчесності в Україні, що його реалізують Американські ради з освіти за участі Міністерства освіти і науки України та за підтримки Посольства США в Україні.
Актуальною для бібліотекарів є підвищення кваліфікації працівників, які займаються вивченням, аналізом та популяризацією академічної доброчесності, події та семінари, онлайн-тренінги та навчання, методичні та рекламно-інформаційні матеріали, рекомендаційні джерела та списки літератури, корисні ресурси і посилання, новини з професійної сфери діяльності.
7. Академічна доброчесність. Онлайн-курс. Ед Ера.
У курсі розглядають поняття «академічної доброчесності» та питання формування культури академічної доброчесності. Здебільшого розрахований на вчителів старших класів, але й стане в нагоді всім, хто хоче дізнатися, що таке «академічна доброчесність» та поділитися своїми здобутими знаннями.
8. Академічна доброчесність в університеті. Онлайн-курс. VUM.
Під час онлайн-курсу дізнаєтесь про:
Академічну доброчесність;
Плагіат та як його уникнути;
Академічне письмо;
Доброчесне середовище в університеті та про передумови його створення.9. Бібліотека – відкритий публічний простір. Онлайн-курс від УБА. VUM.
Онлайн-курс орієнтований на працівників невеликих бібліотек (міських, районних, сільських), які щиро прагнуть зробити свою бібліотеку сучасною і відкритою для різних категорій користувачів.
Курс складається з 5-ти основних тем:
- Бібліотека як система: сучасне призначення бібліотек, основні складові – приміщення, ІТ, традиційні та нові послуги; хто такий сервісний бібліотекар, навчання для бібліотекарів.
- Бібліотека як простір: маленькі ідеї для великих змін, еко-бібліотека, стандарти та новий дизайн, приклади успішних дизайнерських рішень.
- Бібліотека – доступ до інформації та знань: друковані та електронні видання; джерела для отримання якісних новин, освіти та розвитку, офіційної інформації; підтримка академічної доброчесності та інтелектуальне дозвілля.
- Бібліотека – місце зустрічей: традиції та новації, що таке «третє місце» та як створити у ньому комфорт і затишок, як провести подію в бібліотеці, як залучити друзів та волонтерів.
- Бібліотека – адвокація та комунікація: як комунікувати про себе світу (ключові повідомлення, ЗМІ та цифрові комунікації), що таке адвокаційна кампанія та як її проводити.
10. Довідник з академічної доброчесності. Укладачі: В. Г. Гур’янова, Л. Т. Ониксимова, Н. В. Поберій; за загальною редакцією Т. О. Маринич. – Суми: Сумський державний університет, 2018. – 24 с.
Зміст довідника:
- Грамотність: Інформаційно-цифрова грамотність;
- Доброчесність: Принципи академічної доброчесності, доброчесність в СумДу, порушення академічної доброчесності, академічна відповідальність;
- Плагіат: причини виникнення плагіату, види плагіату, запобігання плагіату, перевірка на плагіат;
- Поради: академічна грамотність, академічне письмо, бібліографічний опис, бібліографічні посилання, міжнародні стилі цитування, бібліографічні менеджери, довідки та консультації, використані джерела.
Підготувала Ірина Підгородецька
- 12 Січня