Книги про екологію та любов до нашої планети

  • Книги про екологію та любов до нашої планети

    Спостерігаючи за світом тепер, ми всі задумуємся про наше довкілля, мабуть, ще більше, ніж до карантину.

    Щоб мати якісні роздуми і захотіти якось покращити ситуацію, склали для вас невеличкий список книг про екосвідомість, про любов до Землі, про вміння її берегти. І про мінімалізм 🙂

    • 20 Березня
  • “Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди” Марі Кондо (Клуб сімейного дозвілля, 2019)

    Книжка – суцільний порадник. Не тільки про прибирання чи викидання мотлоху. А й про життєвий принцип: кожна річ повинна виконувати свою функцію і бути корисною для вас.

    Метод авторки – мудрий, простий і дуже ефективний. Він переконає вас раз і назавжди навести лад. Справді, достатньо один раз грамотно організувати та облаштувати свій простір, а далі все працюватиме на вас. І не доведеться безкінечно прибирати, викидати, купувати, а потім знову все спочатку.

    До речі, ще у книзі є багато історій, як змінилося життя людей після усвідомлення грамотного ставлення до речей. Хтось позбувся шопоголізму, хтось звільнив свій простір, і з’явилося натхнення та багато нових ідей. А хтось навіть залишив обтяжливі зв’язки з людьми, схуднув чи знайшов кохання.

    Книга тут

  • “Коли менше – насправді більше” Джошуа Беккер  (Рідна мова, 2019)

    Книжка про те, як обходитися меншою кількістю речей, натомість відчувати набагато більше задоволення.
    Тут є багато якісних ідей, як “звільнити” свій дім.

    Джошуа Беккер – засновник сайту «Шлях до мінімалізму», впливовий учасник руху мінімалістів. Він пропонує прості кроки до усвідомленого щасливого життя без зайвих речей.

    У книзі автор розповідає, як став на шлях мінімалізму. Поділився історіями інших людей, які завдяки звільненню від зайвих речей буквально змінили своє життя. Довів, що можна жити без великої кількості предметів побуту. Але це не означає, що обов’язково треба викидати все і жити в чотирьох голих стінах.

    Книга – хороша мотивація розпочати наводити лад. У речах і в житті.

    Книга тут

  • “Радощі мінімалізму” Френсіс Джей (КМ-Букс, 2019)

    Тут краще за анотацію про книжку і не скажеш:
    “Щодня ми отримуємо десятки «вигідних» пропозицій: купи це – і ти матимеш привабливіший вигляд, придбай інше – і досягнеш успіху, а якщо станеш власником ще й ось цього, то щастю загалом не буде меж. Проте часто результат є абсолютно протилежним: бездумне придбання великої кількості речей не лише стає причиною марних очікувань, а й висмоктує гроші з гаманців, псує стосунки з близькими, позбавляє справжніх радощів.

    Ви готові раз і назавжди вимести мотлох із власного життя?”.

    У книзі написано все чітко і по справі. Є практично покрокова інструкція, як почати жити філософією мінімалізму.

    “Радощі мінімалізму” підійде тим, хто хоче змінити своє життя (така смілива заява).

    Книга тут.

  • “Книжка про сміття” Галина Ткачук (Видавництво Старого Лева, 2019)

    Книжка хоч і для дітей, та дорослим буде не менш цікавою. Написано про те, що ми виносимо з нашого помешкання у сміттєвих пакетах і викидаємо у бак. Або, у найкращому разі, в кілька різних баків. Про те, що зустрічає нас, коли ми приходимо на пікнік до лісу. Про те, що пропливає повз нас у річці або в морі. І про те, що може заполонити всю нашу планету.

    Простіше кажучи, ця книжка про сміття – таку дивовижну річ, яку дуже легко створити, але якої неймовірно важко позбутися. І що з усім цим робити.

    Книга тут.

  • “Дім-нуль відходів” Беа Джонсон (Рідна мова, 2019)

    Доступний кожному покроковий гід, який розкаже, як заощадити час і гроші, навіть як покращити здоров’я і досягти безпечного майбутнього для своєї родини і всієї планети.

    Книга поділена на розділи: уникнення сміття на кухні, у ванній, гардеробній і поза домом. Автор описав поради і навів побутові ситуації «безсміттєвого життя».

    Особливістю цієї книги є те, що вона може допомогти переосмислити ставлення людини до сміття.

    Книга тут.

  • “Сміття і люди. Зворотній бік споживання” Томас Гілланд Еріксен (Ніка-Центр, 2016)

    Автор оцінює сміття як речі, що знаходяться не в своєму належному місці. Описує, як люди дають раду питанню забруднення навколишнього середовища.

    У книзі багато прикладів, які показують, як упродовж історії людство використовувало сміття. Будете здивовані масштабами та кількісними показниками продукування відходів.

    Описане також ставлення до сміття: переробка, пристосування та консервація. В кінці книжки автор робить сумні висновки та прогнози… Проводить аналогії та пряму залежність між рівнем розвитку певної країни і кількістю відходів, продукованих нею.

    Книга тут.

  • “Енцикліка “Laudato Si” святішого Отця Франциска: про турботу за наш спільний дім”
    Папа Франциск (Коло, 2019)

    Це “перша в історії екологічна енцикліка папи Франциска про турботу за спільний дім, яким є для нас увесь створений Богом світ”.

    У книзі – офіційне вчення Католицької Церкви про екологічні проблеми світу, їх основні причини.
    Папи Франциск вчить, що “всі ми є відповідальні за створений світ і кожен з нас покликаний стати інструментом у Божих руках, задля збереження Його створіння”. Для християн відповідальність за створений світ є складовою частиною віри.

    Книга тут.

  • “Папа Іван Павло ІІ на тему створіння та екології: екологічне вчення Церкви” переклад та упорядкування Володимира Шеремети (Івано-Франківська Теологічна Академія, 2006)

    Книга – зібрані учення папи Івана Павла II на екологічну тему: фрагменти енциклік, апостольських листів, послань та висловлювань понтифіка.

    За сло­вами святішого отця, зміни в екології пов’язані зі змінами способу думання та стилю поведінки. 
    Тут є багато порад і переконливих думок щодо формування екологічної свідо­мості та відповідальності за наш світ.

    Книга тут.

  • “Енергія, справедливість і мир: рефлексії про енергію в актуальному розвитку та охорони навколишнього середовища” Папська Рада “Справедливість і мир” (Бюро УГКЦ з питань екології, 2016)

    У книзі Папська Рада “Справедливість і Мир” достатньо переконливо з точки зору релігії звертає увагу на взаємозв’язки між енергією та суспільством, державними установами.

    Навіть вважається, що екологічні проблеми є викликом для справедливості і миру.

    Оскільки “нерівні можливості доступу до енергії збільшують розрив, який усе радикальніше відокремлює привілейовані райони від районів із менш сприятливим розташуванням, завдаючи шкоди справедливому сталому розвитку всіх”.

    Книга переконує серйозно усвідомити складність проблеми та потребу інтенсивної мобілізації зусиль кожної людини.

    Книга тут.

Переглянути ще