Книгопоради від Василя Карп’юка

 • Книгопоради від Василя Карп’юка

  Розповідь про улюблені книжки від українського письменника, видавця Василя Карп’юка:

  1. Франц Кафка “Процес”
   Хоча, насправді, це може бути і «Зниклий безвісти», і «Америка», «Перевтілення», «Лист батькові», щоденники… Тобто весь-весь разом з дивними малюнками, біографією.  Він мене вразив ще в шкільні роки. Показав зовсім іншу літературу, якою можна жити, у якій можна жити. Відтоді постійно читаю. Навіть боязко якось схарактеризувати його творчість, пояснити, за що так подобається. Можливо, близькістю відчуття світу. Відчуваю, що маю потенціал перетворитися на комаху.
  2. Луї-Фердінан Селін “Подорож на край ночі”
   Відвертість, щирість, сміливість.
  3. Джером Девід Селінджер “Ловець у житі”
   Мені надзвичайно близький стиль. Дуже подобається, як автор веде оповідь. Воля і легкість – могутня сила творчості, яка мінімізує вплив «літературної праці». Яка дихає якимось нереальним, але найбільш стихійним авторським відчуттям цієї реальності, а тоді в мене як читача формується відповідне бачення.
  4. Герман Гессе “Гра в бісер”
   Книжка, повна гідності, майстерності, добротності. Красива і глибока. Певно, кожен шукає, що хоче знайти, а не лише приймає, що дає твір. Тут я побачив хорошу ілюстрацію умовного ідеального світу і його поразку перед стихією. Але далі відбулася й поразка стихії перед долею. Кілька місяців тому почув у недільній проповіді священика про чоловіка, якому приснився сон, що він має невдовзі померти. Прокидається, сідає на коня і жене, що є сил, щоб втекти від смерті. Врешті кінь знесилюється, падає. Чоловік іде пішки, скільки може, й теж здається перед втомою. Йому являється смерть. Каже: як добре, що ти прийшов сюди сам, а то вже думала, як маю тебе сюди доправити, адже саме на цьому місці має настати твій кінець. Це все історія про долю.
  5. Василь Герасим’юк “Папороть”
   В цьому випадку все, як із Кафкою: всі твори Герасим’юка, його життя, характер, світогляд.
  • 1 Червня
Переглянути ще