Книгопоради від Сергія Мартинюка

 • Книгопоради від Сергія Мартинюка

  Топ-5 улюблених книжок від Сергія Мартинюка, лідера гурту “Фіолет”:

  Щораз, коли мене просять обрати 5-10 улюблених книг, ці списки між собою
  різняться. Не буде винятком і цей раз.
  1. Даніель Дефо “Робінзон Крузо”. Одна з улюблених книг дитинства, яка хоч і лякала історією людської самотності, але й демонструвала дух нескореності навіть у гіперскладних обставинах. А ще Дефо надихнув мене на перші прозові досвіди шкільних років. Здавалося, що життя якось нагадує безлюдний острів, і тільки від мене залежить, що буде далі.
  2. Софія Андрухович “Фелікс Австрія”. Одна з найулюбленіших книг в сучасній українській літературі. Поєднання тонкої жіночої прози та ідеально змальованого історичного тла епохи початку хх ст. в Станіславові. Мовно – один із найбагатших творів сучасності.
  3. Павло Коробчук “Хвоя”. Збірка поезії відомого українського поета, лучанина, читана мною вздовж і впоперек, щораз із іншим маршрутом та відчуттями. Про любов, смерть і ламкість реальності сьогодення. Про деталі і відтінки, які формують світ в наших очах, і час, якого завжди буде мало.
  4. Стівен Кінг “Крістіна”. Чи не кращий із читаних мною романів, присвячених юнацькому максималізму і тому, як далеко він може завести людину, якщо та не знайде способів зупинитися. Все це, звісно, подано в обгортці моторошної історії про одержимий злом – червоний “плімут” 58-го року… Рекомендую.
  5. Дженіфер Еган “Візит загону горлорізів”. Роман про музику, життя і про життя в музиці. Людські слабкощі і молодість, яка збігає швидше, ніж ми можемо собі уявити: і от ти, в літах, зморшках, вже ховаєш своїх друзів, а друзі давно поховали тебе, бо час ваш минув, став туманним спогадом. І ти жалкуєш, що все минуло так швидко, і водночас не жалкуєш, бо прийняв людське життя у всій його мінливості та скінченності. Глибоко і тривожно. До неодноразових перепрочитань.

  • 24 Травня
Переглянути ще