Книгопоради від Катерини Бабкіної

 • Книгопоради від Катерини Бабкіної

  Письменниця Катерина Бабкіна написала, що список “улюблених книг” різниться від дня до дня, і взагалі його можна почати й ніколи не закінчити. Зараз такий:
  1) “FM Галичина” Т. Прохаська. Це книжка повільного, щирого споглядання найближчого коло себе світу. Книжка любові до буденності, книга-підручник з уваги до себе.
  2)“Молитва за Оуена Міні” Джона Ірвінга – історія з героєм, на чий бік хочеться пристати. Це книга про те, що в кожному нашому дні і рішенні присутній бог, а він – любов й інші люди. Ірвінг уміє зробити, щоб ти не читав про події, а був їхнім учасником, і це спричиняє неймовірний відчай порожніх рук, навіть ніби не маєш рук взагалі (хто читав, зрозуміє) – коли, присутній, нічого не можеш вдіяти. І книга – збірник мотиваційних цитат із псалмів. 
  3) “Книга вигаданих істот” Хорхе Луїс Борхес і Марія Герреро. Моя улюблена книга про можливості людського мозку. Чому? Книга про фантазійних і міфічних потвор у енциклопедійному форматі. Тому, знаючи, хто такі крокодил, бегемот, порівнюючи зібрані авторами людські пояснення, вигадки про них, розумієш, як потужно люди додумували те, що точно не знали. Аж трохи жаль, що майже всі істоти на землі вже відомі, і нікому не припишеш вогняні копита чи звичку харчуватися незайманками. 
  4) Джеральд Даррелл “Моя сім’я та інші тварини”.
  Мандрівник-директор зоопарку дуже розумний, веселий, з колосальною допитливістю, життєдайною силою. Тапіри в квартирах Буенос-Айресу, сови в Пд Америці, морські коники на Корфу, змії на кораблі в океані, всі разом (реальні чи уявні) (привіт, Борхес) в зоопарку на острові Джерсі, та божевільна сімейка, яка все це любить, ловить, купує, відмиває, лікує і досліджує – захопливо, зворушливо, мило, актуально завжди.
  5) Умберто Еко “Острів напередодні”
  Тут все, що мені подобається в книгах – робінзонада, філософський диспут, релігійна полеміка, придворний авантюрний роман, історичний нарис, тревелог, збірник цитат, любовні та політичні інтриги, підводний і світ птахів, рослин та сам Умберто Еко. Якщо добре згадати, то, певно, є і вампіри (привіт, сага “Сутінки” та “Інтерв’ю з вампіром”, які ситуативно не опинилися в цьому переліку).

  • 24 Травня
Переглянути ще