Книгопоради від Дмитра Шеренговського

 • Книгопоради від Дмитра Шеренговського

  Про улюблені книги розповідає Дмитро Шеренговський​ – керівник академічного відділу УКУ. Переконаний, що прочитати їх варто кожному, але не обов’язково негайно.
  1. Моріс Жолі «Розмови в пеклі між Мак’явеллі та Монеск’є» (1864 р.) – важлива книга, якщо цікавитеся політичною теорією та суспільним розвитком. Або не хочете відчути, як повз пальці прослизають роками вибудувані громадянські стандарти та інституції.
  2. Аркадій та Борис Стругацькі «Тяжко бути богом» (1963 р.) – чи може бути свобода досяжною тим, хто завжди жив у рабстві? Ця повість – велика пересторога спільнотам, які недооцінюють проблему сліпої відданості та патріотизму, бо “нам не потрібні розумні, нам потрібні вірні”. 3. Філіп Дік «Чи мріють андроїди про електроовець» (1968 р.) – про етичну проблематику створення штучної людини. Це клондайк різноманітних дилем, що має людство: ілюзія вибору та володіння, вплив масмедія, діджиталізація людського життя… Книга-натхнення для арт-проектів, кіно, комп’ютерних розробок, ігор.
  4. Мічіо Кайку «Майбутнє розуму» (2014 р.) – про науковий прогрес, його перспективи, ліміти, пов’язані з однією із найбільших загадок – людським розумом. Книга про майбутнє, яке твориться вже сьогодні. Про тенденції, the science. Про поєднання нейробіології, фізики і біохімії. Про людську свідомість, хвороби, з якими нарешті ми зможемо впоратися. Але найперше – це книга про мрії, мрійників і шлях до мрії, який ми всі повинні шукати.
  5. Арчі Браун «Міф про сильного лідера» (2014 р.) – слухав його виступ на конференції ASEEES у Філадельфії (2016 р.). Опісля заглянув у професорський профайл. Там я зробив відкриття цієї книги. Це історії про політику, лідерство і людей, яких ми вважаємо чи ні лідерами. Але саме вони “рухають людський розрозвиток”. Про значення компромісу, співробітництва, діалогу і значення “позитивного ні”. І ця книга – результат більше, ніж 50-тирічного дослідження.

  • 23 Травня
Переглянути ще