Ґабріель Ґарсіа Маркес “Скандал сторіччя”

 • Ґабріель Ґарсіа Маркес “Скандал сторіччя”
  “Я народився журналістом і нині почуваюся ним більше, ніж будь-коли” – саме так скаже про себе Ґабріель Ґарсія Маркес на схилі років. Журналістика в певному сенсі була його першим коханням і, як усі перші кохання, найтривкішим. Він називатиме цей фах “найкращим на світі ремеслом”, вертатиметься до нього навіть тоді, коли вже буде відомим на увесь світ письменником: “я знову пишу ці колонки, бо відчув, як поміж написанням романів у мене, як у спортсмена, розхолоджується рука”.
  “Скандал сторіччя” – це п’ятдесят текстів для газет і журналів, написані за майже сорок років, в яких латентно присутнє наративне розходження між журналістикою і літературою, де шви реальності розлазяться через нестримний наративний імпульс “оповідача історій”, яким був Ґабо. У цій антології – секрет тієї журналістики, якої вже нема.
   
  (с) Перекладачка Галина Грабовська 
   
  Книга Ґабріеля Ґарсіа Маркеса “Скандал сторіччя” входить до книжкової серії «Writers on Writing». Це публіцистичні твори та есеїстика відомих авторів, які досі не перекладені українською мовою. “Усі, хто обирає «пишучі професії» потребують навчання й звіряння у своїй роботі з визнаними майстрами, а також і книжок, звідки можна було б почерпнути знання про мистецтво писати й мислити”, – пише на сайті Видавництва Анетти Антоненко.
   
                                                                                           
  • 9 Жовтня
Переглянути ще