
Доступ до наукометричних баз даних
-
Бібліотека УКУ нагадує, що усі наші читачі можуть скористатися доступом до наукометричних баз даних Web of Science Core Collection (WoSCC) (національна ліцензія) та Scopus (доступ через Research4Life; детальна інструкція).
Усі деталі доступу (в корпусах Університету та віддалено) є на нашому сайті.
Представники компаній-розробників згаданих електронних ресурсів регулярно проводять тренінги з користування. Рекомендуємо слідкувати за Youtube-каналом Clarivate Analytics (Web of Science) та сайтом Elsevier Ukraine (Scopus).
Кілька акцентів, чому варто шукати академічну інформацію через згадані електронні ресурси, якщо Ви цього ще не робили:
- політематичність – в цих базах індексуються публікації з різних галузей знань;
- якість – публікації, які індексуються у цих базах, пройшли рецензування та ретельну перевірку;
- реферативно-бібліографічний характер – здійснивши пошук (н.п. за ключовим словом) Ви знаходите як імена знакових сучасних дослідників Вашої тематики, назви статей, назви журналів (включно з анотаціями) і, лінки на сайти журналів, часто, “відкритого доступу” (open access). У випадку відсутності доступу до безпосереднього тексту статті, Ви можете скористатися послугою RapidILL (міжнародного міжбібліотечного абонементу) і в межах 2-х робочих днів отримати замовлення.
На логотипі Elsevier можемо прочитати латинський вислів “Non solus” (“Не самотній”). Тому також нагадуємо, що Ви можете звернутися по консультацію до бібліотекарів.
Заохочуємо до користування цими можливостями!
- 26 Квітня