«Чому в українському мистецтві є великі художниці» авторка-упорядниця Катерина Яковленко

 • «Чому в українському мистецтві є великі художниці» авторка-упорядниця Катерина Яковленко

  Легко уявити собі книгу про великих художниць, що вийшла, наприклад, у Великій Британії та/або США. Імена героїнь світового мистецтва будуть на вустах багатьох людей. Але що ми знаємо про своє мистецтво і про українських художниць?

          

   “Книга «Чому в українському мистецтві є великі художниці» – це результат наших роздумів і пошуків відповідей на багато запитань. Для мене особисто робота над нею почалася ще три роки тому, з питання про те, яке місце в художньому світі відведене жінці-художниці. Для цього ми вирішили уважно розглянути контекст, в якому розвивалося українське мистецтво”, – авторка-упорядниця Катерина Яковленко.

      

  Книжка «Чому в українському мистецтві є великі художниці» ставить питання щодо ролі та місця художниць в українському мистецтві. Це одна з перших спроб розповісти історію українського мистецтва через гендерну оптику, починаючи від кінця ХІХ століття до мистецьких досвідів початку XXI століття.
  До книжки увійшли дослідження, есеї, архівні матеріали та фотографії про більше, ніж 60 художниць та художників.
   
   
  16 жовтня в Бібліотеці УКУ відбулася презентація другої публікації Дослідницької платформи PinchukArtCentre «Чому в українському мистецтві є великі художниці» за участі Катерини Яковленко, упорядниці книжки, журналістка та дослідниця PinchukArtCentre та Катерини Лазаревич, культурологині, архівістки Дослідницької платформи PinchukArtCentre.
  • 13 Листопада
Переглянути ще