Благодійний проєкт Бібліотеки УКУ “Хочу читати”

 • Благодійний проєкт Бібліотеки УКУ “Хочу читати”

  24 лютого життя українців змінилося кардинально у всіх сферах життя. Не оминули й освіту. З початком повномасштабної війни росії проти України Бібліотека Українського католицького університету робить усе можливе, щоб допомогти українцям пережити важкі часи, зокрема за допомогою літератури та доступу до інформації. Команда бібліотеки завдяки небайдужим громадянам вже зібрала понад тисячу книг для українців, які змушені були покинути територію України через війну. А з початком навчального року запускає перший етап нового проєкту «Хочу читати», у якому збиратиме книги та кошти на відновлення бібліотек у зруйнованих школах.  

   

  Про новий проєкт «Хочу читати», життя бібліотеки в часі війни і волонтерську діяльність розповіла директорка Бібліотеки УКУ Оксана Микитин.

   

  Цінність літератури в часі війни

   

  У березні цього року до нас звернулися наші колеги з Публічної бібліотеки польського містечка Ґолдап. Вони попросили допомоги у поповненні своїх фондів україномовною літературою, адже у місто прибували біженці з України, які потребували книги рідною мовою. Звісно, команда Бібліотеки особисто долучилася до такого збору та проанонсувала про цю потребу серед спільноти і всіх небайдужих. Ми були приємно здивовані, наскільки люди швидко зреагували на запит та активізувалися. Книги приносили у великих торбинах і в більшості — лише нові видання. Вже за кілька днів нам вдалось зібрати понад дві сотні книг. Зауважу, що ми приймали літературу лише українською мовою для дітей та дорослих, переважно художню і науково-популярну.

  Одночасно з цією збіркою книг ми отримали новий запит — вже від бібліотеки з міста Кракова (Biblioteka.Kraków). Ще одні колеги з Польщі звернулися до нас із запитом організації такого собі «Щасливого куточка» для тимчасово переміщених українських дітей, прицільно зазначивши, що у цьому є величезна потреба. Тут нам вдалось зібрати ще більше книг. Їхня кількість сягала близько трьохсот новеньких видань. Українці — це одна велика турботлива родина.

   

  Згодом наша бібліотека долучилася до великого збору книг для вимушено переміщених українських учнів та студентів в місто Бруґґ, що у Швейцарії.

  Окремо колектив Бібліотеки висловлює велику подяку Роксоляні Тимяк-Лончині, за передачу великої кількості новеньких книжок «Мене звати Лада, а тебе?». Їх ми передали українським дітям у Польщі та Швейцарії, як часточку дому і радості в подарунок від самої авторки. 

  Вкотре переконуємось та розуміємо, наскільки така підтримка є важливою. Це засвідчило ще одне звернення, яке ми отримали вже з Франції, з невеликого чарівного містечка Буа-Коломб, що неподалік Парижу. До нас звернулись місцеві волонтери, які також підтримують Україну в цей непростий час. Вони вирішили організувати для наших громадян куточок з україномовною літературою в одній із місцевих бібліотек. Нещодавно ми успішно завершили цей збір. До речі, до цього вже процесу долучилися також і наші партнери — «Видавництво Старого Лева» та Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка (Дім Франка), який передав книги від видавничого дому «Школа».

   

  Проєкт «Хочу читати» 

   

  Уже скоро розпочнеться новий навчальний рік. Діти та студенти повернуться до освітнього процесу. А в Україні ще не завершилась війна… Поки що! Та не всі діти мають куди повернутися, і не для всіх залишилась взагалі можливість вчитися…

  Свідченням цього є одне із останніх звернень до нас. Недавно ми отримали лист-прохання від громадської організації «Міжнародний супровід реформ». Основна мета діяльності організації – зробити знову можливим доступ до освіти дітям, які проживають у Київській та Чернігівській областях. Ці регіони одні з найперших «зустріли» росіян, внаслідок чого втратили значну частину освітньої інфраструктури. В першочергових планах цієї організації є створення освітнього центру, який буде функціонувати у селі Богданівка, де росіяни дотла спалили школу та дитячий садочок, а також усі бібліотечні фонди обидвох закладів освіти. 

  Власне, з усіх цих безпосередньо вагомих причин ми вирішили започаткувати при Бібліотеці Українського католицького університету проєкт «Хочу читати». Він підтримуватиме українську мову, освіту та культуру через книги і читання.

  Зараз основна наша ціль – бути корисними. Відтак, розпочинаємо збір книг для відновлення бібліотеки у Богданівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Київської області.

  Ми заохочуємо всіх небайдужих людей посприяти цьому доброму, світлому наміру. 

  Проєкт «Хочу читати» ставить за мету зібрати та передати 1000 книг для відновлення бібліотеки у Богданівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Київської області. 

  Які книги потрібно?

  • україномовні;
  • без вікових обмежень; 
  • художня та науково-популярна література;
  • від 2005 року, у доброму стані.

  Куди приносити?

  • у Центр Шептицького (вул. Стрийська, 29А);
  • у бібліотеку на Філософсько-богословському факультеті (вул. Хуторівка, 35А);
  • також можете надіслати книги “Новою поштою” чи “Укрпоштою (за деталями напишіть на e-mail: [email protected], або у наші соцмережі)

   

  Якщо вам не вдасться принести чи надіслати книги, то ви можете долучитись до проєкту фінансово, перейшовши за цим лінком. На всі отримані кошти ми придбаємо книги, які надішлемо разом із тими, які зберемо, для відновлення читання у зруйнованих місцях. Весь цей процес буде прозорим та надійним, а звітність ми обіцяємо!

   

  Термін

  збираємо для передачі протягом вересня-листопада 2022 року.

   

  Ми віримо у те, що «Хочу читати» сприятиме розповсюдженню української книги, підтримає рівень освіти, діяльність українських видавництв та й в цілому допоможе зберегти, не втратити, не розсіяти нашу національну ідентичність.

  Адже за нібито маленькими, але від щирого серця добрими справами стоїть майбутнє цілісної, непереможної нашої з вами України ❤️

  • 24 Серпня
Переглянути ще