Архів Ігоря Шевченка

 • Архів Ігоря Шевченка

  У 2010 році в Бібліотеку УКУ надійшов один з найбільших дарунків – колекція книг і періодичних видань (близько 24 тисяч примірників) та частина архівних матеріалів Ігоря Шевченка.  

  Ігор Шевченко (10.02.1922 – 26.12.2009) – американський вчений, видатний візантиніст, професор Колумбійського, Гарвардського університетів, співробітник Українського наукового інституту Гарвардського університету, багатолітній президент Міжнародної асоціації візантійських студій.

  Ігор Шевченко під псевдонімом Іван Чернятинський переклав у 1946 році чи не вперше (одразу після публікації) з англійської мови відому книгу Джорджа Орвелла “Колгосп тварин”. Цей оригінальний переклад можна переглянути у нашому фонді спеціальних колекцій.

  Українському читачеві і не тільки, особливо в сучасних воєнних обставинах, може бути корисною книга Ігоря Шевченка, яка пояснює особливості української культури через впливи на неї Візантійської імперії.
  Книгу
  можна почитати у нас в бібліотеці: “Україна між Сходом і Заходом: нариси з історії культури до початку 18 століття”.

  Нещодавно ми розповідали, що розпочали роботу з упорядкування архівних матеріалів цієї колекції за активної участі к.і.н. Таїсії Михайлівни Сидорчук, керівниці Центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака при Національному університеті “Києво-Могилянська академія”.

  Ділимося результатами роботи. Детальний опис архівного фонду (налічує 367 справ!) можна вже знайти на нашому сайті!

  Більша частина особового архіву Ігоря Шевченка була передана його родиною у Harvard University Archives і ще перебуває на етапі впорядкування.

  Запрошуємо до нашого фонду спеціальних колекцій для роботи з цими архівними матеріалами!

   

   

  • 23 Травня
Переглянути ще