16 травня о 18.30! Лекція # 14: Американське експериментальне кіно 50-90ті. Чаклуни і радикали “40-60-ті чи не найцікавіший за насиченістю час в штатах. Те, що робили ці люди не дивлячись ні на що в

 • Дата
  21 Березня
  Місце
  16 травня о 18.30!
Лекція # 14: Американське експериментальне кіно 50-90ті. Чаклуни і радикали

“40-60-ті чи не найцікавіший за насиченістю час в штатах. Те, що робили ці люди не дивлячись ні на що в


  16 травня о 18.30!
  Лекція # 14: Американське експериментальне кіно 50-90ті. Чаклуни і радикали

  “40-60-ті чи не найцікавіший за насиченістю час в штатах. Те, що робили ці люди не дивлячись ні на що в музиці (Т.Монк, Ч.Паркер, Дж.Колтрейн, Дж.Кейдж, М.Фелдман ), в живописі (Поллок, Горкі, Роттко), в літературі (Берроуз, розбите покоління), в кіно (див. нижче) – викликає справжню повагу через спротив системі масового арт-непотребу.
  Були й ті, хто не здався. Всього їх було близько 300-500 осіб (включаючи глядачів, які відвідували вистави, музичні події, експериментальні кінопокази, приймали участь в геппенінгах А.Капроу, К.Ольденбурга) на 8 млн. Нью-Йорк того часу. Це слова Ворхола і це вже про щось говорить.
  “Трансове кіно” Джардана Белсона, того самого, який відповідав за проекції, стробоскопи та інші ефекти на масштабних колективних тріпах в Сан-Франциско. Відлюдник з Колорадо Стен Брекідж – 3-ступеневе бачення: 1. очі, 2. крізь повіки, 3. уявне. Це не відео / арт, і не документалістика, хоча і таке присутнє – радикальні зйомки пологів своєї дружини та ін. Невтомний Йонас Мекас – про нього окрема розмова, про його архіви, кінокооператив, журнал Film culture ітд. Мова піде про квір-естетику та “бодлеріанске кіно” – згадаємо Джека Сміта і його “Палаючих створінь” – еротичні танці в квартирі, Кеннета Енгера і “Урочисте відкриття храму” – ритуальне кіно, Ізида, Осіріс, Гор, Кроулі, Ліліт, Калі, яблуко, змія, Шива, марихуана. Так зване “структурне кіно”, формалізм, до чого він. Г.Маркопулос – зі своїм мікро-монтажем 25 кадра, К.Джейкобс (флікер-ефекти, техніка апропріації), Т.Мід, Т.Конрад, К.Харрінгтон. С.Варкоповіч, Г.Потамкін (з таким прізвищем він примудрився навіть з Ейзенштейном зустрітися). Отже, чаклуни і радикали експериментального американського кіно вже цієї середи.”

  Подія – https://www.facebook.com/events/218558812057070
  Facebook

ІНШІ події центру